Основні засоби: визнання і класифікація в бухгалтерському обліку
06.03.2018 2537 0 5
Головним нормативним документом, що регламентує бухгалтерський облік основних засобів (далі – ОЗ), є «профільний» П(С)БО 7 «Основні засоби», затверджений наказом Мінфіну від 27.04.2000 р. № 92.
ОЗ – це матеріальні активи, які підприємство утримує для використання в процесі виробництва або постачання товарів, надання послуг, здачі в оренду іншим особам або для здійснення адміністративних і соціально-культурних функцій, очікуваний строк корисного використання яких більше одного року (або операційного циклу, якщо він перевищує рік) (п. 4 П(С)БО 7).
З визначення випливає, що ОЗ належать до необоротних активів. Адже необоротні активи – це всі активи, які не є оборотними. У свою чергу, оборотні активи – це гроші та їх еквіваленти, які не обмежені у використанні, а також інші активи, призначені для реалізації або споживання протягом операційного циклу або протягом 12 місяців з дати балансу (п. 3 розд. I НП(С)БО 1, затвердженого наказом Мінфіну від 07.02.13 р. № 73, далі – НП(С)БО 1).
Одиницею обліку основних засобів є об'єкт ОЗ (п. 7 П(С)БО 7).
При цьому об'єкт ОЗ визнається активом, якщо виконуються обидві нижченаведені умови (п. 6 П(С)БО 7):
- існує вірогідність того, що підприємство отримає в майбутньому економічні вигоди від його використання,
- його вартість може бути достовірно визначена.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року