Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Організація обліку на лісогосподарських підприємствах

29.11.2017 1872 0 1

Ведення лісового господарства здійснюється суб’єктами господарювання на правах власності (державної, комунальної, приватної) та користування (постійного, тимчасового: довгострокового, короткострокового).

Виключне право на заготівлю деревини згідно зі ст. 19 Лісового кодексу покладено на постійних лісокористувачів. Так само вони мають право власності на заготовлену ними продукцію та доходи від її реалізації.

Основними суб’єктами господарювання щодо використання лісових ресурсів є державні, комунальні та приватні підприємства (лісові господарства, лісомисливські господарства, спеціалізовані лісогосподарські агропромислові підприємства, військові лісові господарства, навчально-дослідні лісові господарства тощо).

Основними структурними підрозділами лісогосподарських підприємств є лісництва, лісосіки, верхні (на лісосіці), проміжні (біля лісовозних доріг) і нижні склади, виробничі підрозділи лісопилення й деревообробки та проведення робіт з ведення лісового і мисливського господарства, охорони й захисту лісів.

Лісогосподарські підприємства здійснюють основну свою діяльність з використанням лісових ресурсів відповідно до КВЕД секції А «Сільське господарство, лісове господарство та рибне господарство» розд. 02 «Лісове господарство та лісозаготівлі» та секції С «Переробна промисловість» розд. 16 «Оброблення деревини та виготовлення виробів з деревини та корка, крім меблів; виготовлення виробів із соломки та рослинних матеріалів для плетіння».

Класифікаційні види спеціального використання лісових ресурсів формують відповідні об’єкти бухобліку та звітності й передбачають створення системи інформаційних ресурсів для прийняття управлінських рішень.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали