Оприбуткування готівки відокремленими підрозділами
Порядок оприбуткування готівки в касах відокремлених підрозділів залежить від того, ведуть вони касову книгу чи ні. Розглянемо, як оприбуткувати готівку для різних варіантів проведення готівкових розрахунків такими підрозділами.
На практиці в підприємств, що мають мережу об'єктів (магазинів, АЗС і т. п.), які можуть належати і до різних філій підприємства, виникає запитання: що вважати відокремленим підрозділом із метою застосування Положення № 148 (у т. ч. і оприбуткування готівки)?
Справа в тому, що пп. 14.1.30 ПК передбачене застосування поняття відокремленого підрозділу в значенні, визначеному ЦК, а для розд. IV ПК – у значенні згідно з ГК.
Норма ст. 95 ЦК відносить до відокремлених підрозділів філії та представництва. Відомості про них включаються до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців і громадських формувань. Такі підрозділи повинні мати ідентифікаційний код (п. 5 ст. 95 ЦК, п. 2 ст. 58 ГК, пп. 20 п. 2 ст. 9 Закону № 755).
У свою чергу, Положення № 148 (п. 3) містить інше визначення відокремленого підрозділу. Це філії, представництва, відділення та інші структурні підрозділи, які наділені частиною майна господарських організацій і здійснюють щодо цього майна право оперативного використання або інше речове право. Таким чином, Положення № 148 не зобов'язує кожний відокремлений підрозділ бути філією або представництвом і мати ідентифікаційний код.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року