Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Податковий облік невиробничих основних засобів у 2017 році

25.04.2017 1449 0 1

Акценти статті:

  • як із позиції податку на прибуток ураховувалися операції з невиробничими основними засобами до 1 січня 2017 року;
  • що змінилося в їх обліку після цієї дати;
  • як відобразити невиробничі основні засоби в додатках АМ і РІ до декларації з податку на прибуток за I квартал 2017 року.

Податкове визначення основних засобів (далі – ОЗ) дається в пп. 14.1.138 Податкового кодексу (далі – ПК). При цьому обліковувати об’єкти ОЗ (у т. ч. і невиробничі) за правилами ПК зобов’язані тільки ті платники податку на прибуток, які при розрахунку об’єкта оподаткування коригують (збільшують та/або зменшують) бухгалтерський фінрезультат до оподаткування на різниці, передбачені розд. III ПК. Тобто це ті платники, чий дохід за минулий звітний рік:

  • перевищив 20 млн грн., а значить, вони зобов’язані проводити таке коригування;
  • не перевищив 20 млн грн., але вони добровільно вирішили розраховувати різниці, установлені розд. III ПК (тобто не повідомили податковий орган про незастосування різниць у звітній декларації).

Платники, які не застосовують коригування на різниці з розд. III ПК, для цілей податку на прибуток відображають доходи і витрати від операцій з усіма ОЗ (як із виробничими, так і з невиробничими) за правилами бухобліку згідно із П(С)БО 7, П(С)БО 27 і П(С)БО 32.

Невиробничими вважалися об’єкти ОЗ, які не використовуються в господарській діяльності платника податку на прибуток (пп. 138.3.2 ПК у редакції до 1 січня 2017 року). Тобто в діяльності, спрямованій на отримання доходу (пп. 14.1.36 ПК).

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали