Податковий облік невиробничих основних засобів у 2017 році
Акценти статті:
- як із позиції податку на прибуток ураховувалися операції з невиробничими основними засобами до 1 січня 2017 року;
- що змінилося в їх обліку після цієї дати;
- як відобразити невиробничі основні засоби в додатках АМ і РІ до декларації з податку на прибуток за I квартал 2017 року.
Податкове визначення основних засобів (далі – ОЗ) дається в пп. 14.1.138 Податкового кодексу (далі – ПК). При цьому обліковувати об’єкти ОЗ (у т. ч. і невиробничі) за правилами ПК зобов’язані тільки ті платники податку на прибуток, які при розрахунку об’єкта оподаткування коригують (збільшують та/або зменшують) бухгалтерський фінрезультат до оподаткування на різниці, передбачені розд. III ПК. Тобто це ті платники, чий дохід за минулий звітний рік:
- перевищив 20 млн грн., а значить, вони зобов’язані проводити таке коригування;
- не перевищив 20 млн грн., але вони добровільно вирішили розраховувати різниці, установлені розд. III ПК (тобто не повідомили податковий орган про незастосування різниць у звітній декларації).
Платники, які не застосовують коригування на різниці з розд. III ПК, для цілей податку на прибуток відображають доходи і витрати від операцій з усіма ОЗ (як із виробничими, так і з невиробничими) за правилами бухобліку згідно із П(С)БО 7, П(С)БО 27 і П(С)БО 32.
Невиробничими вважалися об’єкти ОЗ, які не використовуються в господарській діяльності платника податку на прибуток (пп. 138.3.2 ПК у редакції до 1 січня 2017 року). Тобто в діяльності, спрямованій на отримання доходу (пп. 14.1.36 ПК).
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року