Як виплатити добові на закордонвідрядження, щоб не налетіти на штраф?
16.08.2017 1536 0 2
Підприємство часто направляє своїх працівників у закордонвідрядження. У положенні про відрядження встановлено добові в розмірі 80 євро. Однак у зв'язку зі змінами, унесеними з 01.01.17 р. до Податкового кодексу (далі – ПК), виходить, що нам потрібно постійно відстежувати курс НБУ. І якщо курс на дату видачі добових виявиться вищим, ніж у дні знаходження працівників у відрядженні, слід утримувати ПДФО із різниці. Як можна обійтися без таких перерахунків?
Дійсно, згідно з пп. 170.9.1 ПК добові для відряджень за кордон не повинні перевищувати 80 євро в перерахунку за курсом НБУ на кожен день відрядження.
Тобто виходить, що сума добових кожного дня може бути різною. І добре, якщо щодня це буде сума, з якої не повинен утримуватися ПДФО.
Відночас для відображення в бухобліку відрядних, виданих в інвалюті, слід керуватися п. 5.6 П(С)БО 21, згідно з яким:
- витрати в межах виданого авансу на відрядження відображаються за курсом НБУ на дату видачі;
- витрати, що перевищують суму авансу, або у випадку, якщо аванс не видавався, – за курсом НБУ на дату затвердження авансового звіту. А заборгованість перед працівником, виражена в інвалюті, є монетарною статтею (п. 4 П(С)БО 21) і виплачується працівнику в гривневому еквіваленті за курсом НБУ на день виплати.
У чому проблема? Виконання цих двох норм змушує платника податків при видачі працівнику добових у розмірі 80 євро щодня моніторити курс НБУ. Порівнювати курс на дату видачі авансу з курсом на кожен день відрядження. І якщо курс підніметься, тоді із суми перевищення доведеться утримати ПДФО і військовий збір.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року