Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Зміни до форми Податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки

06.08.2018


Мінфін оприлюднив проект наказу Мінфіну України «Провнесення змін до форми Податкової декларації з податку на нерухоме майно,відмінне від земельної ділянки». 

Порядок справляння податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, встановлено розділом ХII ПКУ. Зокрема, п.п. 266.7.5 ПКУ визначено, що платники податку – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцем реєстрації об’єкта/об’єктів оподаткування декларацію за формою, встановленою у порядку, передбаченому статтею 46 Кодексу, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Чинна форма Податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки  затверджена наказом Мінфіну від 10.04.2015 р. № 408.

1. Зміни до Декларації вносяться у зв’язку з запровадженням у процедурі справляння податку єдиних державних норм шляхом використання офіційно затверджених класифікаторів.

Наразі діючою Декларацією передбачено застосування умовних ознак типів нерухомості (від 1 до 9), що не відповідає даним реєстраційних документів. В умовах здійснення заходів щодо автоматизації та спрощення процедури справляння податків і зборів, Мімнфін вважає за необхідне надати платникам можливість зазначати у деклараціях коди нерухомості згідно з  реєстраційними документами, що також сприятиме прозорості податкової звітності.

Постановою КМУ від 24.05.2017 р. № 483 «Про затвердження форм типових рішень про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку та податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки» забезпечено єдиний підхід до встановлення органами місцевого самоврядування податкових ставок податку відповідно до класифікатора будівель та споруд згідно з Державним класифікатором будівель та споруд  ДК 018-2000, затвердженим наказом Державного комітету України по стандартизації, метрології та сертифікації від 17.08.2000 р. № 507.

Запровадження у формі Декларації єдиного підходу до визначення типів нерухомості спростить користування рішеннями органів місцевого самоврядування при складанні Декларації, сприятиме прозорості контроля за правильністю виконання цих рішень як з боку органів місцевого самоврядування, так і з боку контролюючих органів.   

2. Нова форма Декларації, яка містить два додатки для розрахунків податкових зобов’язань окремо по об’єктах житлової та нежитлової нерухомості, забезпечить зручність суб’єктам господарювання декларувати податкові зобов’язання з податку по цих об’єктах. Особливо це стосується надання уточнюючих Декларацій. 

У діючій Декларації сума нарахованого податку, яка сплачується (рядок 6 Декларації) та яка уточнюється (рядки 8 – 11 Декларації), є сумою, нарахованою по об’єктах як житлової, так і нежитлової нерухомості.

Податки, сплачені юридичними особами, які є власниками об’єктів житлової нерухомості та які є власниками об’єктів нежитлової нерухомості, мають різні коди бюджетної класифікації.

У разі декларування платником податку одночасно житлової та нежитлової нерухомості та при виникненні необхідності уточнення задекларованих податкових зобов’язань відсутність у Декларації можливості розділити суми нарахувань по різних типах об’єктів нерухомості призводить до створення «штучного» податкового боргу або переплати. З огляду на зазначене, платники податку для уточнення податкових зобов’язань надають дві Декларації одночасно – окремо по об’єктах житлової нерухомості та по об’єктах нежитлової нерухомості.

Запровадження нової форми Декларації скоротить обсяг звітності за рахунок скасування додатку до Декларації – Відомостей про наявні об’єкти житлової та/або нежитлової нерухомості.

3. Проектом наказу передбачено, що до контролюючого органу за місцезнаходженням об’єкта/об’єктів оподаткування подається одна Декларація.

У разі існування об’єктів нерухомості, що знаходяться на території адміністративно-територіальних одиниць, які відповідають різним кодам органів місцевого самоврядування за КОАТУУ, але ці адміністративно-територіальні одиниці обслуговуються одним контролюючим органом, Декларація подається з кількома додатками відповідного типу.

На сьогодні Декларації надаються окремо по кожній адміністративно-територіальній одиниці.

Нова форма Декларації сприятиме скороченню кількості податкової звітності: Декларація надається одна, а кількість додатків залежить від кількості органів місцевого самоврядування, на території адміністративно-територіальних одиниць яких розташовані об’єкти нерухомого майна.

Зауваження та пропозиції стосовно змісту регуляторного акта надавати у письмовій та електронній формі до 3 вересня 2018 року за такими адресами:

Міністерство фінансів України, 01008,   м. Київ-8,  вул. Грушевського, 12/2  та e-mail: tlary@minfin.gov.ua. 

Державна регуляторна служба України, 01011, м. Київ, вул. Арсенальна, 9/11, e-mail: inform@dkrp.gov.ua.

Проект наказу (4). ред (1).doc
Завантажити
Додаток 1 до Аналізу впливу_Методика розрахунку втрат_тільки зміни (1).doc
Завантажити
Додаток 1 доопрац. ред (1).doc
Завантажити
Додаток 2 до Аналізу впливу регуляторного акта.doc
Завантажити
Додаток 2 доопрац. ред (1).doc
Завантажити
Додаток 3 (3). ред.doc
Завантажити

https://www.minfin.gov.ua

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
13.05.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Держстат планує припинити ЄДРПОУ: розпочато обговорення Внесено зміни до Порядку проведення призову громадян на військову службу під час мобілізації ДПС відповідає на актуальні запитання платників податків: лист від 02.05.2025 Працівникам планують надати прав...
27.02.2025
Зберігання та використання пального на підприємстві у 2025 році: облік, податки та документальне оформлення
Марафон-2025: головні бухгалтерські акценти року У суб'єктів господарювання, які використовують у своїй діяльності транспортні засоби, інші машини та механізми, що споживають пальне, постійно виникають запитання, пов'язані з обліком і документальним оформленням операцій з таким пальним, а також зі з...
14.02.2025
Зміни в законодавстві з 10 по 14 лютого 2025 року
Кабмін затвердив зміни до Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів Унесено зміни до постанови КМУ від 14.04.1997 № 346 «Про затвердження Порядку надання щорічної основної відпустки тривалістю до 56 календарних днів керівним працівникам закладів та установ ...
Нове
13.05.2025
В Україні створять реєстр заборонених програм
Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації працює над проєктом постанови КМУ про створення та використання реєстру забороненого програмного забезпечення (ПЗ).  Про це сказав Директор Департаменту державного контролю у сфері захисту інформації та аудиту безпеки Адміністрац...
13.05.2025
Верховній Раді пропонують прийняти законопроєкт про скасування сплати за ЖКП у разі знищення нерухомого майна
Чи потрібно сплачувати житлово-комунальні послуги за нерухоме майно, яке було знищено під час бойових дій? Більше за темою: Передання комунального майна: правові підстави та особливості оформлення Оренда комунального майна: нюанси укладення договору Комітет з питань енергетики та житлово-комунальн...
12.05.2025
Доходи військовополонених планують оподатковувати
Урядом на засіданні 9 травня схвалено законопроєкт «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо відображення у податковому розрахунку сум податку на доходи фізичних осіб та військового збору, нарахованих на винагороду за працю військовополонених».   Законопроєктом пр...
Кращі матеріали