Інвентаризація основних засобів на сільгосппідприємстві
Інвентаризація в системі бухобліку основних засобів (далі – ОЗ) забезпечує:
- контроль за фактичною наявністю об’єктів за місцями їх експлуатації, структурними підрозділами/центрами відповідальності, матеріально відповідальними особами;
- виявлення об’єктів, які не відповідають критеріям визнання активів, частково втратили первісну якість та споживчу властивість, застаріли, а також які не використовуються;
- установлення лишків і нестач.
Основними нормативними документами, якими слід керуватися під час проведення інвентаризації ОЗ та оформлення її результатів на сільськогосподарських підприємствах, є Положення № 879 і додаток до листа Мінагрополітики від 04.12.03 р. № 37-27-12/14023 (далі – Методрекомендації № 14023).
Положення № 879 рекомендує проводити інвентаризацію ОЗ щороку до дати балансу (тобто до 31 грудня) протягом трьох місяців (з 1 жовтня до 31 грудня).
Водночас Методрекомендаціями № 14023 пропонується додатково інвентаризувати довгострокові біологічні активи також у інші строки (зокрема, на 1 квітня, 1 липня, 1 вересня), що забезпечить їх краще збереження.
Для проведення інвентаризації наказом керівника підприємства створюють інвентаризаційні комісії:
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року