Платник єдиного податку третьої групи (юридична особа) уклав договір про спільну діяльність з іншим підприємством (неплатником податку на прибуток). Як такому платникові обчислювати дохід, що підлягає обкладенню цим податком, якщо: а) він не буде відповідальним за ведення спільної діяльності, а лише отримуватиме розподілений дохід (грошові кошти); б) він буде відповідальним за ведення обліку результатів спільної діяльності?
Платники єдиного податку третьої групи (юридичні особи) можуть укладати з іншими суб’єктами господарювання договори про спільну діяльність. Але при цьому необхідно враховувати, що види діяльності в рамках договору про спільну діяльність мають відповідати тим видам діяльності, здійснення яких дає право перебувати на спрощеній системі оподаткування.
Згідно з п. 292.1 Податкового кодексу (далі – ПК) доходом для юридичної особи – платника єдиного податку третьої групи є будь-який дохід, включаючи дохід представництв, філій, відділень такої юридичної особи, отриманий протягом податкового (звітного) періоду у грошовій формі (готівковій та/або безготівковій), матеріальній або нематеріальній формі, визначений п. 292.3 ПК.
Відповідно до п. 292.6 ПК датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження йому коштів у грошовій (готівковій або безготівковій) формі.
Згідно з п. 292.13 ПК дохід визначається на підставі даних обліку, який ведеться відповідно до ст. 296 ПК. Так, зокрема, платники єдиного податку третьої групи (юридичні особи) використовують дані спрощеного бухгалтерського обліку щодо доходів.