Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Дві помилки у звітності з нерухомості, які можуть вам дорого коштувати

Юлія Гужел

10.02.2017 2701 0 1

Акценти цієї статті:

  • названо один із найбільш штрафонебезпечних показників у декларації з податку на нерухомість;
  • наведено змінені ставки податку на нерухомість, що діють у 2017 році.

Наближається строк подання декларації з податку на нерухомість на 2017 рік. Нагадаємо, що згідно з пп. 266.7.5 Податкового кодексу (далі – ПК) декларація подається у строк до 20 лютого поточного звітного року. Це означає, що останній день її подання – 19 лютого. Але це неділя. А якщо останній день подання декларації припадає на вихідний або святковий день, то останнім днем уважається найближчий операційний (банківський) день (п. 49.20 ПК). Отже, останній строк подання декларації з податку на нерухомість на 2017 рік – це 20 лютого, понеділок (ЗІР, категорія 106.08).

Форма декларації: загальні правила та порядок заповнення

Форма декларації з податку на нерухоме майно, що відрізняється від земельної ділянки, затверджена наказом Мінфіну від 10.04.15 р. № 408. Форма складається із самої декларації та додатка до неї. Декларація, у свою чергу, має: загальну частину, де наводиться інформація про платника податків, звітний період тощо, і розрахункову частину, у якій безпосередньо робиться розрахунок податку. У додатку наводяться відомості про об’єкти нерухомості (реквізити документів на право власності, адреса тощо).

Зверніть увагу: декларація подається окремо за кожним місцезнаходженням об’єктів нерухомості до місцевих органів ДФС. Із цією метою в загальній частині декларації необхідно зазначити код КОАТУУ території, на якій знаходиться нерухомість.

Повна версія доступна тільки передплатникам

Кращі матеріали