Безповоротна фіндопомога: облік згідно з МСФЗ
18.04.2018 2161 0 1
Різні види фінансової допомоги в бухгалтерському та податковому обліку
Розглянемо, яким міжнародним стандартом регулюється порядок визнання та обліку безповоротної фінансової допомоги (далі – БФД), у яких випадках така допомога впливає на суму власного капіталу, а в яких – на суму доходу.
МСФЗ не містять окремого спеціального стандарту, що регулює облік БФД. Звернемося до МСФЗ (IAS) 20 «Облік державних грантів і розкриття інформації про державну допомогу». Характер держдопомоги, для обліку якої застосовується цей стандарт, багато в чому схожий із БФД, яка надається за договорами, укладеними між різними суб'єктами господарювання недержавного сектора економіки.
Згідно з § 3 даного стандарту безповоротна позика – це позика, яку позикодавець надає, відмовляючись від права на його погашення при виконанні визначених раніше умов.
Позика, видана не на ринкових умовах, у МСФЗ називається грантом.
Згідно з МСФЗ дарувальник включає видану БФД у прибутки та збитки і формує склад інших витрат. Відповідно до Плану рахунків, викладеного в Інструкції № 291, БФД відображається на рахунку 94 «Інші витрати операційної діяльності» або 97 «Інші витрати» (аналогічно П(С)БО).
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року