Калькулятор відпускних

Кількість календарних днів відпустки
Кількість днів

Обов`язково для заповнення

Дата початку відпустки

Обов`язково для заповнення

Дата прийняття на роботу

Обов`язково для заповнення

Тарифна ставка (посадовий оклад)
Ставка

Обов`язково для заповнення

Розрахунковий період

Обов`язково для заповнення

Кількість календарних днів, коли особа згідно із законодавством не працювала та за нею не зберігався заробіток або зберігався частково
Кількість днів

Обов`язково для заповнення

Календарні дні для розрахунку середньоденної зарплати:
365
Сукупний заробіток за розрахунковий період
Заробіток

Обов`язково для заповнення

Результати
Середньоденна зарплата (грн)
23 425 (грн.)
Сума відпусткових
23 425 (грн.)

Керівництво користувача калькулятора.

Для того, щоб розрахувати відпусткові:

1. Зазначте скільки днів відпустки надається працівнику.

2. Виберіть із календаря дати «Початок відпустки» та «Початок трудових відносин», а також «Розрахунковий період» із запропонованого списку. В результаті в поле «Кількість календарних днів розрахункового періоду» з'явиться необхідна кількість днів.

3. Вкажіть «Сукупний заробіток за розрахунковий період». Підсумовуючи заробіток враховуються всі суми нарахованої заробітної плати згідно із законодавством та умовами трудового договору, крім визначених у п. 4 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженому постановою від 8 лютого 1995 р. № 100. 

Суми нарахованої зарплати, крім премій (у т. ч. за місяць) та інших заохочувальних виплат за підсумками роботи за певний період, враховуються в тому місяці, за який вони нараховані, та в розмірах, у яких вони нараховані, без виключення відрахувань на податки, стягнення аліментів тощо, за винятком відрахувань із зарплати осіб, засуджених за вироком суду до виправних робіт.

Премії (у т. ч. за місяць) та інші заохочувальні виплати за підсумками роботи за певний період під час обчислення середньої зарплати включаються до заробітку періоду, який відповідає кількості місяців, за які вони нараховані, починаючи з місяця, в якому вони нараховані. Для цього до заробітку відповідних місяців розрахункового періоду додається частина, яка визначається діленням суми премії або іншої заохочувальної виплати за підсумками роботи за певний період на кількість відпрацьованих робочих днів періоду, за який вони нараховані, та множенням результату на кількість відпрацьованих робочих днів відповідного місяця, що припадає на розрахунковий період. Якщо період, за який нараховано премію чи іншу заохочувальну виплату, працівником відпрацьовано частково, для обчислення середньої зарплати береться сума в розмірі, не більшому за фактично нараховану суму премії чи іншої заохочувальної виплати.

Виплати, які не враховуються під час обчислення середньої зарплати для оплати відпусток, зазначені в п. 4 Порядку № 100. Серед них одноразові виплати, зокрема матдопомога, вихідна допомога, виплати за виконання окремих доручень, компенсаційні виплати на відрядження, переведення та несвоєчасну виплату зарплати, дотації, виплати, пов'язані з ювілейними датами, зарплата за сумісництвом тощо.

4. Заповніть поле «Тарифна ставка (посадовий оклад)» у разі, якщо ви вибрали зі списку «Розрахунковий період» - «менше місяця» або у полі «Сукупний заробіток за розрахунковий період» поставили галочку навпроти «працівник не мав заробітку не зі своєї вини». У такому разі «Сукупний заробіток за розрахунковий період» заповниться автоматично.

5. Заповніть «Кількість календарних днів, коли особа згідно із законодавством або з інших поважних причин не працювала та за нею не зберігався заробіток або зберігався частково» та «Кількість календарних днів, за які відсутні дані про нараховану зарплату працівника внаслідок проведення бойових дій у період воєнного стану». В результаті в поле «Кількість календарних днів для розрахунку середньої зарплати» з'явиться кількість днів, необхідне для розрахунку.

6. Після введення рядків натисніть «Розрахувати» і подивіться «Результати»: «Середньоденна зарплата», «Сума відпусткових».

Калькулятор відпусткових: ефективні розрахунки та стратегічне планування

Ви коли-небудь замислювалися, скільки робочого часу витрачаєте на рутинний підрахунок відпусткових для співробітників ? А скільки нервів і сил іде на перевірку цих кропітких обчислень, щоб виключити найменшу помилку ? Часом це забирає безліч дорогоцінних ресурсів.

Калькулятор відпусткових — повністю автоматизує ці підрахунки. Точність і швидкість процесу доступна в кілька кліків. Інструмент вивільняє час бухгалтеру для більш важливих стратегічних завдань і дозволяє забути про рутину розрахунків відпусткових раз і назавжди.

Як виконує розрахунки калькулятор відпусткових

Калькулятор відпусткових працює на основі закладеного алгоритму, який враховує всі тонкощі розрахунку середньої зарплати. У програму вносяться дані конкретного працівника:

  • кількість календарних днів відпустки;
  • дата початку відпустки та прийняття на роботу;
  • тарифна ставка;
  • розрахунковий період тощо;

На виході сервіс видає точний результат — суму відпусткових для працівника відповідно до закону з урахуванням усіх нюансів. Під час розрахунків використовується середня зарплата співробітника на основі введених даних. Інтерфейс програми простий і зрозумілий, а інструкція дозволяє освоїти інструмент за кілька хвилин.

Які можливості дає калькулятор відпусткових для бухгалтера

Використання калькулятора відпусткових дає змогу суттєво заощадити час бухгалтера. За даними досліджень, ручний розрахунок відпусткових для 20 співробітників займає в середньому 3-4 години, тоді як автоматизований калькулятор справляється з цим завданням менш ніж за 30 хвилин.

Якщо в компанії працює 100 співробітників, то на ручні розрахунки йде вже 15-20 годин. Це означає, що 2-3 робочі дні щомісяця витрачається тільки на обчислення відпусткових, не враховуючи часу на подальші перевірки та виправлення помилок.

При використанні калькулятора економія робочого часу становить близько 80-90% залежно від розміру компанії. Крім того, ймовірність помилки при автоматичному розрахунку зведена до мінімуму. Це дає змогу повністю виключити необхідність додаткових перевірок і виправлень вручну. Таким чином, впровадження калькулятора відпусткових звільняє бухгалера від рутини розрахунків і дає можливість сконцентруватися на більш важливих стратегічних завданнях.

Крім того, мінімізуються ризики помилок у розрахунках завдяки автоматизації. У бухгалтера з'являється гнучкий інструментарій для моделювання різних сценаріїв відпусток персоналу з оцінкою витрат на них. А масове опрацювання даних дає змогу швидко робити розрахунки для всіх співробітників компанії або великих підрозділів.

Відмова від впровадження онлайн-калькулятора відпусткових тягне за собою втрачені можливості в плані оптимізації роботи бухгалтера компанії. Серед основних:

  1. Збереження надлишкових часових витрат на ручні розрахунки, що доходять часом до декількох робочих днів на місяць у кожного фахівця. Це серйозно знижує загальну продуктивність праці.
  2. Відсутність автоматизації несе високі ризики людських помилок через рутину при розрахунку відпусткових вручну для великої кількості співробітників. Подібні прорахунки можуть обернутися штрафними санкціями з боку органів контролю.
  3. Бухгалтер втрачає аналітичні можливості для оперативного планування бюджету на виплату відпусткових співробітникам і оцінки впливу на фонд оплати праці. А відсутність цих даних не дає змоги ухвалювати зважені управлінські рішення у сфері персоналу.

Відмовляючись від впровадження калькуляторавідпускних, компанія стикається з цілою низкою істотних операційних і фінансових ризиків, а бухгалтер втрачає можливості для оптимізації та підвищення ефективності своєї діяльності.

Кейси застосування калькулятора відпусткових 

Практична користь від цього рішення відчутна в різних напрямах роботи бухгалтера. По-перше, це прискорення поточної оперативної діяльності щодо конкретних відпусток співробітників. Калькулятор дає змогу автоматизувати широкий спектр розрахунків.

Також сервіс незамінний при плануванні бюджету на відпустки персоналу. За короткий час можна отримати точні дані майбутніх виплат працівникам. Калькулятор дає змогу оперативно оцінити зміну навантаження на фонд оплати праці.

Зручні сервіси розрахунку мають синергетичний ефект для бухгалтера. Знижуються витрати часу на обробку відпусток персоналу, підвищується їхня точність. Такий інструментарій забезпечує інформаційне підґрунтя для зважених управлінських рішень щодо вдосконалення кадрової політики.