Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Законодавчі зміни в сфері державної реєстрації: пропозиції Мін’юсту

Нове

04.04.2025 30 0 0

Міністерством юстиції розроблено пропозиції до законодавчого регулювання у сферах державної реєстрації з метою забезпечення публічно-правового інтересу.

Відповідні пропозиції викладені у законопроєкті «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту публічного порядку у сферах державної реєстрації». Вони стосуються положень Законів від 15.05.2003 № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань» та від 01.07.2004 № 1952-IV «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

Серед основних змін:

Автоматизація реєстраційних процедур. Реєстраційні дії на підставі судових рішень будуть проводитися як за зверненням заявника, так і автоматично через електронну систему. Для звернення заявника із судовим рішенням достатнім буде вказати номер провадження, після чого державний реєстратор самостійно отримуватиме судове рішення без додаткових запитів.

Спрощення процесів виконання судових рішень. Їхнє виконання не залежатиме від наявності інших заборон чи черговості поданих заяв. Державна реєстрація публічних обтяжень відбуватиметься поза чергою.

Усунення затримок у розгляді заяв. Якщо реєстраційна дія не проведена протягом 30 днів після подання заяви, вона автоматично вважатиметься відхиленою, що дозволить уникнути накопичення прострочених заяв та зловживань.

Гнучкість у кризових ситуаціях. Кабмін отримає повноваження запроваджувати тимчасові порядки проведення реєстраційних дій у разі відсутності доступу до реєстрів через надзвичайні обставини.

За словами першого заступника Міністерки юстиції Миколи Кучерявенка, запропоновані зміни сприятимуть ефективному виконанню судових рішень, зменшенню бюрократичних перепон та підвищенню прозорості реєстраційних процедур.

«Наше завдання – зробити державну реєстрацію простішою, швидшою та захищеною від зловживань. Запропоновані зміни дадуть змогу усунути зайву бюрократію, підвищити прозорість та оперативність реєстраційних процесів. Особливу увагу ми приділили механізмам роботи в кризових ситуаціях, щоб забезпечити безперервність надання послуг навіть за надзвичайних обставин. Ці зміни – необхідний крок, обумовлений викликами, з якими сьогодні стикається Україна», – підкреслив він.

Мін’юст


Приєднуйтесь до Uteka у Telegramm

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали