Зміни в законодавстві з 10 по 14 червня 2024 року
Документи, які набули чинності з 10 по 16 червня 2024 року
Постановою КМУ визначено новий обов’язок роботодавців щодо подання відомостей до ПФУ про прийняття працівника на роботу, переміщення його з одного структурного підрозділу до іншого або переведення на іншу постійну посаду або роботу, звільнення, поновлення на роботі, тимчасового припинення/відновлення дії трудового договору.
Ця можливість реалізована ДП «Інфоресурс» за участі МОН з 3 червня 2024 року.
Уряд постановою від 05.06.2024 № 650 «Деякі питання бронювання військовозобов’язаних під час воєнного стану» затвердив Порядок бронювання військовозобов’язаних під час воєнного стану засобами Єдиного державного вебпорталу електронних послуг.
Працівники підприємств оборонно-промислового комплексу та енергетики зможуть бронювати до 100 % працівників. Крім того, для критичних підприємств збільшили термін бронювання від 6 місяців до 12 місяців і дозволили бронювати військовозобов’язаних із дефіцитними військово-обліковими спеціальностями.
Унесеними до Порядку змінами, зокрема встановлено: якщо платник своєчасно не уточнив реквізит «Призначення платежу» платіжної інструкції, то після настання зазначеного терміну таке уточнення неможливе.
Для економічного бронювання запропоновано запровадити спеціальний збір – законопроєкт
Проєкт розроблено з метою впровадження спеціального збору у розміні 1 200 НМДГ (20 400 грн) за бронювання військовозобов’язаних, а саме: фізосіб-підприємців та/або їх працівників, а також працівників підприємств, установ, організацій.
Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендував прийняти в другому читанні та в цілому законопроєкт № 11084 про внесення змін до ПК щодо особливостей податкового адміністрування під час воєнного стану для платників податків з високим рівнем добровільного дотримання податкового законодавства.
Як зазначила Н. Южаніна, 12 червня Комітет ВР з питань фінансів, податкової та митної політики на своєму засіданні підтримав проєкт закону і остаточно поділив бізнес на «білий» і… «не такий вже білий».
Верховна Рада прийняла в першому читанні проєкт Закону «Про внесення змін до Основ законодавства України про охорону здоров’я щодо удосконалення обмежень для медичних, фармацевтичних працівників та фахівців з реабілітації під час здійснення ними професійної діяльності».
250 тис. грн – на створення власного бізнесу, або 7 млн грн – для розвитку тепличного господарства. Ці кошти можна отримати від держави за програмою «єРобота».
Кабміном на засіданні 13 червня внесено зміни до Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних та до Порядку розгляду скарги щодо рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, про неврахування таблиці даних платника ПДВ.
Керівник дізнається, скільки працівників може забронювати завдяки автоматичному обміну даними між реєстрами Пенсійного фонду та Міноборони. Обирає, кого хоче забронювати, і засвідчує заяву електронним підписом.
Кабмін затвердив Порядок надання фінансової державної підтримки фізичним особам, які встановлюють у власних домогосподарствах генеруючі установки, що виробляють електричну енергію з альтернативних джерел енергії.