Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Верховна Рада підтримує проведення перевірок з питань мобінгу під час воєнного стану

21.06.2024 28 0 0

Верховна Рада прийняла за основу законопроєкт про внесення змін до ст. 16 Закону від 15.03.2022 № 2136-IX «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» (далі – Закон № 2136) щодо проведення перевірок в частині вчинення мобінгу за реєстр. № 11044

Даний законопроєкт опрацьовувався Комітетом Верховної Ради з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів у якості головного. 

Проєкт акту було розроблено, зокрема, у зв’язку зі зростанням кількості звернень щодо вчинення мобінгу до Держпраці. Автор законопроєкту – народний депутат України Юлія Гришина – неодноразово наголошувала на необхідності розблокування проведення позапланових заходів державного нагляду (контролю) за заявою працівника або профспілки з питань вчинення мобінгу під час дії правового режиму воєнного стану. 

«Ми отримуємо величезну кількість звернень від освітнього омбудсмена, від Державної служби з питань праці про масові порушення прав працівників внаслідок вчинення мобінгу на робочих місцях, – повідомила під час свого виступу в залі парламенту пані Юлія Гришина. – Мобінг є дуже небезпечним явищем, який полягає в порушенні прав людини безпосередньо в трудових відносинах, яке проявляється шляхом психологічного, економічного тиску задля приниження людини, задля доведення її до звільнення і так далі. На робочому місці від мобінгу і в Україні, і в усьому світі потерпають і чоловіки, і жінки, і досвідчені працівники, і молоді працівники. Це відбувається і в державному секторі, і в приватному». Голова Комітету Галина Третьякова також повідомила парламентарям про сотні поданих скарг щодо мобінгу на робочому місці. 

Також очільниця Комітету повідомила, що до Уповноваженого Верховної Ради з прав людини надходять численні звернення громадян щодо порушення роботодавцями їх права на соціальний захист, що включає право на матеріальне забезпечення у разі тимчасової втрати працездатності, в частині призначення, нарахування та виплати допомоги за рахунок коштів загальнообов’язкового державного соціального страхування. На це питання, на її думку, також варто звернути увагу під час підготовки проекту Закону до другого читання. 

Нагадаємо, що наразі Закон № 2136 передбачає заборону на проведення позапланових заходів державного нагляду (контролю) у сфері праці, крім визначених випадків. 

Комітет вітає рішення Верховної Ради та розпочинає над опрацюванням законопроєкту за реєстр. № 11044 до другого читання. 

Пресслужба Апарату Верховної Ради


Приєднуйтесь до Uteka у Telegramm

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали