У Верховній Раді пропрацьовують усі можливі варіанти економічного бронювання
Якщо систему економічного бронювання не вибудувати за чіткими правилами і процедурами, бізнес в Україні опиниться на межі виживання. Тому рішення щодо бронювання потрібне максимально збалансоване, відтак відповідні комітети пропрацьовують всі можливі варіанти, а бізнесу варто активніше долучатись до цих процесів.
Про це на зустрічі з Європейською бізнес-асоціацією повідомила голова Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування, очільниця партії «Слуга Народу» Олена Шуляк.
«Економічний комітет бореться за вирішення цього питання як лев. Справа в тому, що проблема комплексна і тут потрібне зважене політичне рішення. Наразі озвучується дуже багато пересторог. Тому рухатися, пропрацьовуючи можливі варіанти, потрібно дуже обережно», – зазначила Шуляк.
Парламентарка підкреслила, що наразі проблема в тому, що у бізнес-спільноти немає чіткого розуміння, як бронювання відбуватиметься і взагалі – для кого ця опція доступна, а для кого ні. Тому компаніям важливо отримати чітке рішення, і відповідно до нього адаптувати всі свої процеси і надалі працювати, що через невизначеність зараз просто неможливо.
Шуляк пояснила – бізнес-спільнота озвучує декілька найбільш розповсюджених проблемних моментів щодо бронювання.
По-перше, неможливість бронювання ФОП.
По-друге, невизначеність у термінах бронювання, коли не зрозуміло, як діяти після завершення 6-місячного періоду бронювання. Наприклад, чи потрібно подавати документи на перебронювання, чи бронювати з нуля, чи працівники будуть вважатися придатними для мобілізації.
По-третє, додаткові ризики створює вимога бронювати не більше 50 % від загальної кількості військовозобов’язаних працівників. Багато компаній не подають списки на бронювання через побоювання, що іншу половину військовозобов’язаних працівників мобілізують.
По-четверте, терміни розгляду заявок на бронь. Наприклад, компанії можуть чекати відповіді від Міноборони до 5–6 місяців, при цьому, найменша помилка в пакеті поданих документів на бронювання означає повернення цих документів без будь-яких пояснень. Відповідно, у бізнесу немає розуміння, що і як потрібно виправити.
Разом з тим нардепка нагадала, що з початку травня діє постанова щодо автоматичного продовження всіх бронювань на місяць. «Цей механізм вже вводили по перехідному періоду для постанови КМУ № 76, яка регулює процедури бронювання, а потім повторювали ще тричі. Тобто це може бути однією з доступних опцій, доки всі проблемні моменти щодо бронювання не вирішаться», – виснувала О. Шуляк.
«Слуга Народу»
Приєднуйтесь до Uteka у Telegramm
Коментарі до матеріалу