Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

У процедурі визначення розміру мінімальної заробітної плати передбачаються зміни

26.03.2019

Мінсоцполітики оприлюднено законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо гарантій забезпечення мінімальної заробітної плати та оплати праці на роботах із важкими, шкідливими та небезпечними умовами праці».

Документ спрямований на вдосконалення законодавства щодо порядку визначення розміру мінімальної заробітної плати та приведення його у відповідність до Конвенції МОП № 131. 

Проектом Закону врегульовується питання щодо складових заробітної плати, які не враховуються для визначення її мінімального розміру.

Так, згідно з оновленою ст. 100 КЗпП оплата праці працівників, зайнятих на роботах із важкими, шкідливими та небезпечними умовами праці, проводитиметься в підвищеному розмірі шляхом установлення доплат, розміри яких визначається колективним договором, а в разі його відсутності - наказом (розпорядженням) роботодавця, з урахуванням класифікації умов праці за ступенем важкості, шкідливості та небезпеки за результатами атестації робочих місць за умовами праці. При цьому розміри таких доплат не можуть становити мене ніж 4 % тарифної ставки (окладу).

Галузевими угодами можуть встановлюватися доплата у розмірах, вищих від передбачених. Законодавством можуть встановлюватися інші гарантії підвищеної оплати праці за роботу у несприятливих умовах або в умовах підвищеного ризику для життя та здоров’я.

Також у статтях 3 - 1 Закону «Про оплату праці» пропонується уточнити, що при обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру не враховуються: доплати працівникам, зайнятим на роботах із важкими, шкідливими і небезпечними умовами праці, в несприятливих умовах та умовах підвищеного ризику для життя і здоров’я; доплати за суміщення професій (посад), виконання обов’язків тимчасово відсутнього працівника, за роботу в нічний та надурочний час, роз’їзний характер робіт; премії до святкових і ювілейних дат; сума індексації заробітної плати.

Крім того, уточнено умови визначення розміру мінімальної заробітної плати (оновлена ст. 9 Закону про оплату праці).

Так, розмір мінімальної заробітної плати пропонується визначати з урахуванням: потреб працівників та їхніх сімей; середнього рівня заробітної плати; розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, розрахованого відповідно до ст. 5 Закону «Про прожитковий мінімум»; прогнозного індексу споживчих цін; рівня зайнятості, продуктивності праці, інших економічних умов; рівня податків, обов’язкових зборів та внесків; соціальних пільг, гарантій, компенсацій.

Мінімальна заробітна плата й надалі встановлюватиметься у розмірі, не нижчому від розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Також врегульовується питання щодо визначення на рівні угод та колективних договорів переліку важких робіт та робіт із шкідливими і небезпечними умовами праці та умовах підвищеного ризику для життя та здоров’я, які передбачають оплату в підвищеному розмірі.

У разі прийняття Закон набере чинності з 01.01.2020 р.

http://www.msp.gov.ua

Коментарі до матеріалу
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
22.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Унесено зміни до Порядку обчислення середньої зарплати Кабмін оновив правила визначення критичності підприємств для бронювання працівників Верховна Рада схвалила в цілому зміни до ПК щодо квартального податкового розрахунку для ФОП ДПС відповідає на актуальні...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
21.05.2025
Критично важливі підприємства до 28 травня мають подати відповідні дані: лист Мінекономіки
Більше за темою: Перелік галузевих та регіональних нормативних актів, якими затверджено критерії визнання підприємств критично важливими в особливий період Зарплатні критерії для бронювання працівників: обчислюємо середню зарплату Мінекономіки в листі від 19.05.2025 № 27-11/37509-07 поінформу...
Нове
25.07.2025
Документи, які набули чинності з 21 по 27 липня 2025 року
Документи, які набули чинності цього тижня та стануть у нагоді при здійсненні господарської діяльності. Закон України від 22.07.2025 № 4555-IX «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо особливостей досудового розслідування кримінальних правопорушень, пов...
25.07.2025
Зміни в законодавстві з 21 по 25 липня 2025 року
Збірка змін в законодавстві, які відбулися цього тижня Оновлено правила ведення військового обліку: постанова КМУ від 16.07.2025 Передбачено, що комісії з перевірки обліку очолюватимуть представники місцевих адміністрацій (обласних, районних, міських), а до складу входитимуть також представники ДПС...
25.07.2025
Оновлено форму № 13-заг (місячна) та затверджено нову форму № 13-заг (річна) на 2026 рік
Для переробників молока, які мають власні або орендовані потужності з перероблення молочної сировини та отримання молочної продукції, оновлено форму № 13-заг (місячна) та затверджено нову форму № 13-заг (річна).  Більше за темою: Звіт про надходження молочної сировини на перероблення й отриман...
Кращі матеріали