• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

В галузі культури запроваджується контрактно-конкурсна форма роботи

Сьогодні, 24 лютого, вступив в силу Закон від 28.01.2016 № 955-VIII про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження контрактної форми роботи в сфері культури і конкурсної процедури призначення керівників державних і комунальних закладів культури.

Законом встановлюється, що керівники державних і комунальних закладів культури призначаються на посаду шляхом укладення з ними контракту терміном на 5 років за результатами конкурсу.

Трудові відносини з професійними творчими працівниками (художнім і артистичним персоналом) державних і комунальних закладів культури оформляються шляхом укладення контрактів.

Формування кадрового складу художнього та артистичного персоналу державних і комунальних закладів культури здійснюється на конкурсній основі в порядку, визначеному центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах культури і мистецтв.

За результатами конкурсу з переможцем з числа кандидатів полягає контракт терміном від 1 до 3 років за формою, визначеною Мінкультури.

Після настання дати закінчення терміну дії договір вважається продовженим на строк, на який він був укладений, якщо жодна зі сторін за місяць до цієї дати письмово не повідомила іншу сторону про свій намір припинити дію контракту.

Керівник державного або комунального закладу культури може залучати артистичний і художній персонал більш штатної чисельності на підставі цивільно-правового договору.

Набуття чинності цього Закону є підставою для припинення безстрокового трудового договору з керівниками державних і комунальних закладів культури, а також з професійними творчими працівниками (художнім і артистичним персоналом) державних і комунальних закладів культури.

Але ця норма не поширюється на професійних творчих працівників комунальних установ культури в територіальних громадах з населенням до 5000 осіб.

З працівниками художнього та артистичного персоналу, які перебувають у трудових відносинах з державними і комунальними установами культури, протягом 1 року з дня набрання чинності Законом полягає контракт терміном від 1 до 3 років без проведення конкурсу.

Органи управління державних і комунальних закладів культури протягом 6 місяців з дня набрання чинності Законом зобов'язані розірвати безстрокові трудові договори з керівниками державних і комунальних закладів культури і провести конкурс на заміщення посад керівників таких установ в порядку, визначеному цим Законом.

Керівники державних і комунальних закладів культури, з якими на момент набрання чинності цим Законом укладений контракт, працюють на посаді до закінчення терміну дії контракту.

Такі керівники зобов'язані подати до органу управління проект програми розвитку установи культури на термін дії контракту протягом 1 місяця з дня набрання чинності Законом.

Конкурсна процедура може не застосовуватися для призначення керівників комунальних закладів культури в територіальних громадах з населенням до 5000 осіб.

 

Джерело:   http://jurliga.ligazakon.ua/news/2016...

Коментарі до матеріалу

Відсортовано: по часу за популярністю

Всього коментарів 4

Кращі матеріали