Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Посилено вимоги до поручителів і іпотекодавців

12.11.2018 364 0 0

Закон про відновлення кредитування набрав чинності, але вводиться в дію через 3 місяці.

З 4 лютого вводиться в дію Закон 2478-VІІІ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відновлення кредитування», який дозволить банкам реєструвати право власності на іпотеку, незважаючи на обтяження, а також забезпечить їх доступ до Державного реєстру актів цивільного стану.

Закон був прийнятий 3 липня і опублікований в «Голосі України» від 3 листопада. Закон вступив в силу 4 листопада, але вводиться в дію через три місяці.

Даний Закон застосовується як до відносин, які виникли після введення його в дію, так і до існуючих. Винятком є ​​нові вимоги до договору про задоволення вимог іпотекодержателя або у відповідній застереження в іпотечному договорі: нова редакція частини четвертої статті 36 Закону «Про іпотеку» застосовується виключно до договорів, укладених після 4 лютого. Зокрема, встановлено, що по завершенню позасудового врегулювання будь-які наступні вимоги іпотекодержателя щодо виконання основного зобов'язання боржником - фіз- або юрособою недійсні, якщо інше не визначено договорами іпотеки або кредиту, договором про задоволення вимог іпотекодержателя.

Також Закон зобов'язує іпотекодержателя звернутись до державного реєстратора із заявою про державну реєстрацію припинення іпотеки не пізніше 14 днів з дня повного погашення боргу за основним зобов'язанням.

Якщо іпотекодавець реконструював предмет іпотеки або здійснив самовільне будівництво (в тому числі побудував нові будівлі, споруди тощо на земельній ділянці, що належить іпотекодавцю на праві власності або знаходиться в його користуванні), все реконструйовані, новостворені об'єкти нерухомості вважаються предметом іпотеки відповідно з іпотечним договором.

Зміни щодо забезпечення зобов'язання внесені і до Цивільного кодексу. Зокрема, встановлено, що ліквідація солідарного боржника - юридичної особи, смерть солідарного боржника - фізичної особи не припиняють обов'язки решти солідарних боржників перед кредитором і не змінюють його обсягу і умов виконання.

Крім того, встановлено, що особи, які по одному або декільком договорами поруки поручилися перед кредитором за виконання боржником одного і того ж зобов'язання, є солідарними боржниками і відповідають перед кредитором як солідарні боржники, якщо інше не встановлено договором.

Встановлено, що ліквідація боржника - юридичної особи не припиняє поручительство, якщо до дня внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань запису про припинення боржника - юридичної особи кредитор звернувся до суду з позовом до поручителя у зв'язку з порушенням таким боржником зобов'язання.

http://rada.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали