• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Затверджено методику віднесення архівних документів до унікальних

ред. Uteka.ua

01.09.2016 290 0 0

Мін'юст прийняв наказ від 16.08.16 р. № 2505/5 "Про затвердження Методики віднесення документів Національного архівного фонду до унікальних".

Внесення відомостей про унікальні документи в розділ «Унікальні документи Національного архівного фонду» Державного реєстру національної культурної спадщини здійснює Державна архівна служба України (Укрдержархів).

Унікальність документів НАФ визначається експертизою цінності документів з урахуванням критеріїв, встановлених Порядком утворення та діяльності комісій з проведення експертизи цінності документів, а загальні положення віднесення документів НАФ до унікальних визначені відповідним Порядком (Постанова КМУ від 08.08.07 р. № 1004).

Дана Методика призначена для застосування Центральної експертно-перевірочною комісією Укрдержархіву, експертно-перевірочними комісіями центральних і галузевих держархівів, Національної академії наук, держархівів областей, експертними комісіями архівних відділів держадміністрацій, місцевих рад тощо, а також підприємств, установ і організацій, власниками відповідних документів.

У документі детально розписані критерії віднесення документів НАФ до унікальних - походження, зміст і зовнішні ознаки документа. Кожен критерій охоплює певний склад характеристик документа, наявність яких є підставою для його віднесення до категорії унікальних.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали