Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Затверджено порядок надання підтримки підприємствам, що займаються тваринництвом та переробленням сільгосппродукції

08.06.2021 268 0 0

Постановою КМУ від 12.05.21 р. № 517 викладено в новій редакції Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для державної підтримки розвитку тваринництва та переробки сільськогосподарської продукції, затверджений постановою КМУ від 07.02.18 р. № 107.

Розглянемо, що змінилося в порядку надання підтримки тваринникам та переробникам сільгосппродукції.

Головником розпорядником бюджетних коштів і відповідальним виконавцем цієї бюджетної програми призначено Міністерство аграрної політики (раніше – Мінекономіки). Розпорядниками бюджетних коштів нижчого рівня є структурні підрозділи облдержадміністрацій, що забезпечують виконання функцій із питань агропромислового розвитку.

На 2021 рік визначено такі напрями державної підтримки:

  • дотація за наявні бджолосім’ї;
  • часткове відшкодування вартості закуплених племінних тварин, а саме: телиць, нетелей, корів молочного, молочно-м’ясного та м’ясного напряму продуктивності, свинок та кнурців, вівцематок, баранів, ярок, козематок, цапів, кізочок, цапків, бджолиних пакетів, бджолиних маток, сперми бугаїв і кнурів та ембріонів великої рогатої худоби, які мають племінну (генетичну) цінність;
  • часткове відшкодування вартості об’єктів будівництва та/або реконструкції тваринницьких ферм і комплексів, рибницьких господарств, доїльних залів, підприємств із перероблення сільськогосподарської продукції;
  • часткова компенсація вартості будівництва та/або реконструкції тваринницьких ферм і комплексів, доїльних залів, підприємств із перероблення сільгосппродукції в частині витрат, профінансованих за рахунок банківських кредитів;
  • часткове відшкодування вартості будівництва та/або реконструкції підприємств із зберігання та перероблення зерна;
  • дотація за утримання кізочок, козематок, ярок, вівцематок;
  • дотація за приріст поголів’я корів власного відтворення.

Необхідно враховувати, що максимальна сума державної підтримки, яку може отримати суб’єкт господарювання (далі – CГ) за четвертим напрямом, становить на поточний рік не більше ніж 10 тис. розмірів мінімальної зарплати станом на 1 січня 2021 року, тобто 60 млн грн. Причому для обчислення такого максимуму беруть також до уваги пов’язаних із СГ, який отримує ці кошти, осіб. Визначення пов’язаних осіб наведено в пп. 14.1.159 Податкового кодексу. Для контролю за цим СГ має разом із документами для отримання відшкодування надати інформацію про всіх пов’язаних із ним осіб, які протягом бюджетного року є отримувачами такої держпідтримки, а також про зміни стосовно цих осіб.

Нагадаємо, що в матеріалі «Держпідтримка розвитку тваринництва та перероблення сільгосппродукції» ми докладно розглянули порядок отримання коштів за вказаними напрямами підтримки (на підставі проєкту, розміщеному на сайті Мінагрополітики).

Форми документів, які необхідно подати для отримання бюджетних коштів за такими напрямами, на момент публікації матеріалу ще не затверджено. Але на сайті Мінагрополітики (agro.me.gov.ua) у розділі «Державна підтримка»/«Тваринництво» можна ознайомитися із проєктами цих форм.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали