Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Затверджено перехід на європейські вимоги до якості меду

05.07.2019 422 0 0

Міністерство аграрної політики затвердило і направило на державну реєстрацію наказ про встановлення вимог до меду, який націлений на впорядкування внутрішнього ринку продукції бджільництва та розвитку експортного потенціалу галузі.

Для підготовки виробників меду наказом передбачений перехідний період до 1 січня 2023 року.

Згідно з проектом наказу, документом встановлюються вимоги до термінології, маркування, етикетування меду і покликаний імплементувати в законодавство України Директиву 2001/110 / ЄС, що позитивно вплине на поліпшення експортних позицій меду, виробленого в Україні.

Серед іншого, документом встановлено, що в меду, який маркується словом «мед», заборонено додавати інші харчові інгредієнти, харчові або будь-які інші добавки.

При цьому, з меду заборонено вилучати пилок та інші властиві меду складові, а маркування меду повинна містити інформацію про країну походження, в якій був зібраний мед.

Відповідно до супровідних матеріалів до документа, відповідно до Реєстру експортних потужностей Госпродпотребслужби, в Україні зареєстровано 74 суб'єкти господарювання, які здійснюють експортні операції з медом. Обсяг валютної виручки від експортних операцій меду з 2011 року до 2017 року збільшився в 4,8 рази - з $ 27,82 млн до $ 133,82 млн. При цьому кількість громадян-пісковиків оцінюється в близько 400 тисяч.

minagro.gov.uа

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали