Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Штрафи за порушення валютного законодавства

21.01.2019 2034 0 0



ДФСУ оприлюднила проект постанови КМУ «Про затвердження Порядку застосування контролюючими органами заходів впливу (штрафних санкцій) до юридичних осіб (крім уповноважених установ) за порушення вимог валютного законодавства».

Цей Порядок визначає механізм застосування контролюючими органами заходів впливу (штрафних санкцій), передбачених статтями 14, 15 Закону «Про валюту і валютні операції» (далі - Закон). 

Так, доюридичних осіб (крім уповноважених установ), винних у порушенні вимог валютного законодавства, застосовуватимуться такі заходи впливу (штрафні санкції):

  • здійснення розрахунків на території України з порушенням порядку, встановленого ст. 5 Закону, - штрафні санкції у розмірі 100% суми операції, проведеної з порушенням, перерахованої у валюту України за офіційним курсом НБУ на день здійснення такої операції;
  • за порушення порядку транскордонного переказу валютних цінностей, встановленого ст. 7 Закону, - штрафні санкції у розмірі 100% суми операції, проведеної з порушенням, перерахованої у валюту України за офіційним курсом НБУ на день здійснення такої операції;
  • за порушення заходів захисту, запроваджених НБУ відповідно до ст. 12 Закону - штрафні санкції у розмірі 100% суми операції, проведеної з порушенням. 

Підставою для застосування контролюючими органами заходів впливу (штрафних санкцій) до юридичних осіб (крім уповноважених установ) є результати (матеріали) документальної перевірки.

Заходи впливу (штрафні санкції) можуть бути застосовані контролюючими органами протягом шести місяців з дня виявлення порушення, але не пізніше ніж через три роки з дня його вчинення.

За кожне порушення вимог валютного законодавства може бути застосовано тільки один із заходів впливу.

Суми стягнених штрафних санкцій спрямовуватимуться до держбюджету.

http://sfs.gov.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали