З 27 листопада почне діяти новий Порядок обміну інформацією з питань фінансового моніторингу
Мінфін наказом від 04.06.21 р. № 322 (далі – Наказ № 322) затвердив:
- Порядок створення особистого кабінету суб'єкта первинного фінансового моніторингу та доступу до е-кабінету системи фінансового моніторингу (далі – Порядок створення особистого кабінету);
-
Порядок інформаційної взаємодії суб'єктів первинного фінансового моніторингу та Державної служби фінансового моніторингу України.
Наказ № 322 набирає чинності через три місяці з дня його офіційного опублікування. Цей наказ опубліковано в «Офіційному віснику» від 27.08.21 р. № 66 та набирає чинності з 27 листопада 2021 року.
Порядок створення особистого кабінету
Цей Порядок розроблено для забезпечення подання/отримання суб'єктами первинного фінансового моніторингу (далі - суб'єкти):
- інформації, необхідної для їх обліку як суб'єктів,
- інформації про фінансові операції, що підлягають фінансовому моніторингу,
- іншої інформації, що може бути пов'язана з легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванням тероризму та фінансуванням розповсюдження зброї масового знищення, а також доведення Держфінмоніторингом до суб'єкта інформації відповідно до закону.
Порядок визначаються загальні засади функціонування «е-кабінет системи фінансового моніторингу». Система е-кабінет доступна за адресою: cabinet.fiu.gov.ua. Вона включає відкриту (загальнодоступну) частину та приватну частину (особистий кабінет). Е-кабінет ведеться українською мовою і працює постійно (24 години на дату кожного календарного дня), крім часу, необхідного для його технічного обслуговування.
Порядок інформаційної взаємодії суб'єктів первинного фінансового моніторингу та Державної служби фінансового моніторингу України
Даний порядок визначає механізм взаємодії між суб'єктами первинного фінансового моніторингу та Держфінмоніторингом щодо забезпечення обміну інформацією щодо фінансового моніторингу, а також вимоги та формати повідомлень такого обміну.
Коментарі до матеріалу