Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

З 19 грудня Уряд запускає програму підтримки бізнесу, який найбільше постраждав під час пандемії

13.12.2021 158 0 0

19 грудня стартує ініційована Президентом України державна програма «єПідтримка», спрямована на підтримку бізнесу, який найбільше постраждав під час пандемії COVID-19, шляхом стимулювання попиту серед громадян. Відповідна постанова була ухвалена 9 грудня, на черговому засіданні Уряду.

«Для Уряду дуже важливо підтримати той бізнес, який зіштовхнувся зі значними викликами під час пандемії. Нарахування 1 000 грн всім українцям, які пройшли повний курс вакцинації від COVID -19, не лише стимулюватиме громадян робити щеплення, а дозволить підтримати найбільш вразливі галузі, зокрема сферу культури і спорту, транспортну галузь», - зазначила Перший віце-прем’єр-міністр- міністр економіки України Юлія Свириденко.

Програмою передбачено, що всі повнолітні громадяни України, які пройшли повний курс щеплення проти COVID-19, зможуть отримати 1000 грн від держави. За ці кошти вони матимуть можливість придбати абонемент у спортзал чи фітнес-клуб, відвідати кінотеатр, театр, музей, купити квитки на залізничні та авіаперевезення по Україні, придбати книжки.

Програма реалізовуватиметься в декілька етапів. З 19 грудня послуга стане доступна в мобільному застосунку Дія. Це — найшвидший і найпростіший спосіб. На другому етапі (3 квартал 2022 року) буде запропоновано альтернативний механізм нарахування, над яким зараз працюють.

Для участі в програмі необхідно:

  • мати громадянство України;
  • бути старше 18 років
  • мати «зелений» COVID-сертифікат вакцинації у застосунку Дія.

Всі, хто відповідає цим критеріям, зможуть відкрити поточний рахунок «єПідтримки» зі спеціальним режимом використання та обрати послугу «єПідтримка» в застосунку Дія. Наразі участь в програмі беруть 6 банків: Monobank, Альфа-банк, А-Банк, ПриватБанк, Укргазбанк, Ощадбанк. Поступово будуть долучатись і інші банки. Використати вже наявний рахунок в банку — неможливо.

Кошти надаються на 4 місяці з моменту отримання, витратити їх можна як онлайн, так і офлайн. Банки розпізнаватимуть категорію при оплаті, тому витратити гроші на інші цілі, перевести їх на картку, зняти готівкою — буде неможливо.

Програму реалізують Мінекономіки та Кабінет Міністрів України. Команда Мінцифри розробляє технічну частину послуги у застосунку Дія.

Зазначимо, що з 19 грудня послугу можна отримати виключно в застосунку Дія. Тому закликаємо не вірити шахраям, які будуть пропонувати витратити гроші в інших місцях або перевести їх з діджитал-картки в готівку. Кіберполіція буде уважно відстежувати всі підозрілі ситуації та виплати.

https://www.kmu.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали