Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

З 15 лютого ДПС по-новому оформлює адмінправопорушення

15.02.2022 461 0 2

Мінфін наказом від 16.12.2021 № 682 вніс зміни до «Інструкції з оформлення органами доходів і зборів матеріалів про адміністративні правопорушення», яка змінила назву і тепер це «Інструкція з оформлення податковими органами матеріалів про адміністративні правопорушення» (далі - Інструкція).

Цей наказ набере чинності з дня його офіційного опублікування. Його опубліковано в «Офіційному віснику» від 15.02.2022 №13. Нові правила починають діяти з 15 лютого 2022 року.

При оформлення податковими органами матеріалів про адміністративні правопорушення особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, роз'яснюються її права й обов'язки, передбачені ст. 55, 56, 59, 63 Конституції України та ст. 268 КУпАП, повідомляється, що справу про адміністративне правопорушення буде розглянуто у строки, визначені ст. 277 КУпАП, про що робиться відповідна відмітка.

В Інструкції зазначено, що не допускаються закреслення, виправлення відомостей, що вносяться до протоколу про адміністративне правопорушення, а також унесення додаткових записів після того, як протокол про адміністративне правопорушення підписано особою, яка притягається до адміністративної відповідальності. У графах, які не заповнюються при складанні протоколу про адміністративне правопорушення, ставиться прочерк.

Зазнала деяких змін процедура розгляду посадовими особами податкових органів справ про адміністративні правопорушення. Так, розділ III Інструкції доповнено нормою, за якою керівник (заступник керівника або уповноважена посадова особа) податкового органу зобов'язаний з'ясувати:

  • чи було вчинено адміністративне правопорушення;
  • чи винна дана особа в його вчиненні;
  • чи підлягає вона адміністративній відповідальності;
  • чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність;
  • чи заподіяно майнову шкоду;
  • чи є підстави для передачі матеріалів про адміністративне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу;
  • з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали