Наказом Мінфіну від 02.12.20 р. № 734 внесено зміни:
Цей наказ набуває чинності з 1-го числа місяця, що настає за місяцем його офіційного опублікування. Наказ опубліковано в «Офіційному віснику України» від 02.02.21 р. № 8. Отже, діяти нова форма ПН почне з 1 березня 2021 року. Звітувати за новою формою декларації з ПДВ (далі – декларація) платники ПДВ будуть, починаючи зі звітності за березень (останній день її подання – 20 квітня).
Зміни до ПН
Збільшено кількість позицій найменувань поставлених товарів/послуг в одній ПН із 9 999 до 99 999.
Заголовну частину ПН доповнено новим рядком «код», у якому зазначається код ознаки джерела податкового номера відповідно до реєстру, якому належить податковий номер особи:
1 – Єдиний державний реєстр підприємств та організацій України (ЄДРПОУ);
2 – Державний реєстр фізичних осіб – платників податків (ДРФО);
3 – реєстраційний (обліковий) номер платника податків, який присвоюється контролюючими органами (для платників податків, які не включені до ЄДРПОУ);
4 – серія (за наявності) та номер паспорта (для фізосіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку в паспорті).
Рядок «код» заповнюється у разі заповнення рядка «Податковий номер платника податку або серія (за наявності) та номер паспорта» ПН.
Тобто для платників ПДВ, які включені до ЄДРПОУ, у цьому рядку слід проставляти «1», а для фізосіб-підприємців – «2».
Зміни до декларації та додатків до неї
Основною зміною у звітності з ПДВ є об’єднання додатків 1 та 5 до декларації. Водночас скасовано обов’язок розшифровувати податкові зобов’язання платника ПДВ за звітний період у розрізі контрагентів (наразі така розшифровка здійснюється у таблиці 1 додатка 5).
Оновлена звітність складається з декларації та 8 додатків до неї: