Реєстрація та облік бюджетних зобов'язань розпорядників та одержувачів бюджетних коштів за оновленим Порядком
22.04.2016 1990 0 0
Мінфін прийняв наказ від 25.03.16 р. № 387 "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Міністерства фінансів України".
Так, внесено зміни до:
- Порядку реєстрації та обліку бюджетних зобов'язань розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів в органах Державної казначейської служби України;
- Порядку казначейського обслуговування державного бюджету за витратами.
Серед змін, зокрема, такі:
1. За бюджетними фінансовими зобов'язаннями за окремими напрямами видатків, за якими не подаються документи, що підтверджують узяття бюджетного фінансового зобов'язання, проставляється номер Реєстру фінансових зобов'язань.
2. Розпорядник бюджетних коштів (одержувач бюджетних коштів) здійснює формування й подання документів до системи Казначейства в електронному вигляді протягом операційного дня в межах операційного часу, визначеного органом Казначейства. Документи, що надійшли після операційного часу, опрацьовуються наступного операційного дня. Підтвердженням для розпорядників бюджетних коштів (одержувачів бюджетних коштів) успішного передавання їх електронних документів до системи Казначейства є відповідне сповіщення системи Казначейства. Орган Казначейства перевіряє документи в електронному вигляді, передані розпорядником бюджетних коштів (одержувачем бюджетних коштів), на відповідність вимогам законодавства.
3. Органи Казначейства протягом одного робочого дня після внесення змін до розписів доводять витяги із зазначених документів до державних адміністрацій, розпорядників бюджетних коштів та одержувачів бюджетних коштів, які в них обслуговуються.
4. Операції за рахунок власних надходжень розпорядників бюджетних коштів здійснюються із спеціальних реєстраційних рахунків, відкритих в органах Казначейства, або із поточних рахунків, відкритих у банках державного сектора, у випадках, визначених законодавством. Суми коштів власних надходжень, що надходять готівкою в каси бюджетних установ, зараховуються на рахунки, призначені для зарахування до спеціального фонду державного бюджету власних надходжень бюджетних установ. Кошти, сплачені в касу як відновлення касових видатків, проведених у поточному бюджетному періоді, зараховуються на спеціальні реєстраційні рахунки, відкриті в органах Казначейства, або на поточні рахунки, відкриті в банках державного сектора.
5. У разі розміщення розпорядниками бюджетних коштів на поточних рахунках у банках державного сектора власних надходжень у випадках, визначених законодавством, для відображення в бухгалтерському обліку виконання державного бюджету операцій із надходження й використання зазначених коштів розпорядники бюджетних коштів протягом трьох робочих днів місяця, що настає за звітним, подають до органів Казначейства довідку про операції в національній валюті на паперових та електронних носіях. Довідка про операції в національній валюті складається окремо за кожною групою власних надходжень.
6. Платіжне доручення, яке подано в електронному вигляді та не прийнято до виконання, повертається засобами системи Казначейства з накладанням електронного цифрового підпису із зазначенням причини його повернення без виконання.
7. За зверненням розпорядника бюджетних коштів (одержувача бюджетних коштів) органи Казначейства надають виписки з рахунків в електронному вигляді з накладанням ЕЦП.
8. Під час подання документів на отримання заробітної плати та прирівняних до неї платежів разом із визначеними документами розпорядники бюджетних коштів (одержувачі бюджетних коштів) подають платіжні доручення на перерахування (сплату) утримань із заробітної плати працівників і нарахувань на фонд оплати праці. У реквізиті платіжного доручення «Призначення платежу» в разі перерахування (сплати) утримань із заробітної плати працівників і нарахувань на фонд оплати праці зазначається період, за який здійснюється виплата.
Крім цього, викладено в новій редакції форму Заявки на видачу готівки.
Коментарі до матеріалу