Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Розробники програмного забезпечення для ОВТ зможуть отримати 100%-кове бронювання

Важливо

06.02.2025 15 0 0

Це сталося завдяки визнанню комп’ютерних програм складовою частиною озброєння, військової та спеціальної техніки (далі – ОВТ). Так, Уряд ухвалив зміни до постанови КМУ від 03.03.2021 № 234 «Про затвердження Порядку розроблення, освоєння та випуску нових видів продукції оборонного призначення, а також припинення випуску існуючих видів такої продукції».

Ці зміни дозволять розширити можливості розробників спеціалізованих комп’ютерних програм, які використовуються у виробах ОВТ. 

Розробники такого програмного забезпечення також отримають доступ до державних сервісів, якими користуються виробники ОВТ. Зокрема, це можливість отримати статус критично важливих та, відповідно, забронювати до 100 % працівників, скористатися програмою доступних кредитів для виробників ОПК під 5 % річних.

Також, ці зміни відкривають двері для укладання держконтракту з АОЗ МО або іншим держзамовником. Це потребує певних змін та налагодження механізмів. Зокрема, для цього буде пропрацьований порядок кодифікації комп’ютерних програм, визнаних складовою ОВТ.

Інші державні послуги та спрощення, які з’являться в майбутньому, так само будуть доступні для розробників програмного забезпечення.

КМУ


Приєднуйтесь до Uteka у Telegramm

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали