Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Розроблено порядок виплати 8 тис. грн. для бізнесу

06.04.2021 179 0 0

На виконання положень Закону «Про надання допомоги застрахованим особам на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (проект № 5300) розроблено проект постанови Кабміна «Про додаткові заходи соціальної підтримки застрахованих осіб на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2» (далі – проект постанови).

Нагадуємо, Закон передбачає надання одноразової матеріальної допомоги найманим працівникам та фізичним особам - підприємцям, які внаслідок карантинних обмежень були вимушені тимчасово зупинити роботу. Виплати надаватимуться застрахованим особам, які є найманими працівниками суб’єктів господарювання, зареєстрованих у регіонах, в яких встановлено «червоний» рівень епідемічної небезпеки.

Згідно з Законом, виплати мають бути профінансовані за рахунок коштів Державного бюджету України у розмірі восьми тисяч гривень. Крім того наймані працівники та фізичні особи-підприємці можуть розраховувати на допомогу від місцевої влади у розмірі, який буде визначено органами місцевого самоврядування.

Увага: проект постанови встановлює, що допомога буде надаватися застрахованим особам у 2021 році одноразово у сумі 8 тис. грн. При цьому застрахована особа має бути:

  • найманим працівником суб'єкта господарювання, основний вид економічної діяльності якого заявлений першим у відомостях з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (далі – ЄДР) станом на останній день місяця, який передує місяцю, в якому подається звернення на отримання допомоги, та відповідає видам, визначеним у Переліку видів економічної діяльності, стосовно яких здійснюються додаткові обмежувальні противоепідемічні заходи, пов’язані із поширенням короновірусної хвороби (COVID-19) (далі – Перелік видів економічної діяльності);
  • або ФОП, основний вид економічної діяльності якого заявлений першим у відомостях з ЄДР станом на останній день місяця, який передує місяцю, в якому подається звернення на отримання допомоги, та відповідає видам, визначеним у Переліку видів економічної діяльності.

Відзначимо, що Перелік видів економічної діяльності буде затверджений окремою постановою Кабміну, наразі чекаємо.

Що треба зробити застрахованій особі для отримання допомоги?

Застрахована особа має право звернутися зі заявою про виплату допомоги протягом 30 днів із дня запровадження на території відповідної адміністративно-територіальної одиниці додаткових обмежувальних протиепідемічних заходів, пов'язаних із поширенням COVID-19.

Заява формується та подається в електронній формі через Єдиний державний вебпортал електронних послуг «Портал Дія», у тому числі з використанням мобільного додатку. Форма заяви є у додатку 1 до Порядку надання допомоги.

У заяві зазначаються:

  • прізвище, ім'я, по батькові (за наявності) особи, її дата народження, реєстраційний номер облікової картки платника податків або серія (за наявності) та номер паспорта (для фізичних осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомили про це відповідний контролюючий орган і мають відмітку у паспорті);
  • адреса реєстрації місця проживання заявника;
  • номер банківського рахунка заявника для виплати допомоги – за стандартом IBAN;
  • підтвердження відповідності застрахованої особи вимогам Закону;
  • надання згоди заявником на обробку персональних даних відповідно до закону.

Перевірка інформації здійснюється під час формування та подання заяви на відповідність умовам надання допомоги.

Які ФОП не зможуть отримати на допомогу?

ФОП, які є застрахованими особами:

  • державна реєстрація яких на останній день місяця, який передує місяцю, в якому подається звернення, становить менше трьох місяців;
  • які за останній звітний рік сплатили єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за себе менше ніж за шість місяців;
  • основний вид економічної діяльності яких на останній день місяця, який передує місяцю, в якому подається звернення, не відносився до Переліку видів економічної діяльності;
  • які є найманими працівниками та фізичними особами – підприємцями одночасно;
  • підприємницька діяльність яких на останній день місяця, який передує місяцю, в якому у відповідному регіоні запроваджуються додаткові обмежувальні протиепідемічні заходи, пов'язані із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), за даними ЄДР, припинена.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали