Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Прийнято за основу скасування безоплатної приватизації землі сільськогосподарського призначення

Редакція

22.05.2018 1350 0 0

Верховна Рада прийняла за основу законопроект щодо скасування безоплатної приватизації земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства та запровадження їх передачі на аукціонах для створення та розвитку сімейних фермерських господарств на умовах оренди із правом подальшого викупу.

За відповідні зміни до Земельного кодексу, запропоновані законопроектом №7060, проголосували 230 народних обранців.

Існуючі у чинному законодавстві норми щодо можливості громадян безоплатно одержати у приватну власність земельні ділянки із земель державної та комунальної власності та сьогодні перетворились на корупційний механізм розбазарювання публічних земель.

Водночас, законопроектом запропоновано запровадити квазі-аукціони з передачі громадянам України до 5 га землі для створення та розвитку сімейних фермерських господарств на умовах оренди із правом подальшого викупу земельної ділянки, або її частини із розстроченням платежу до 20 років.
Крім того, після завершення терміну оренди пропонується надати право громадянам України, в тому числі, безоплатно отримати у власність відповідну земельну ділянку або її частину у розмірі, що не перевищує 2 гектара.

Також, пропонується запровадити 7-річну заборону на відчуження земельних ділянок, які одержані громадянами в порядку безоплатної приватизації, передачу їх в користування третім особам, зміну їх цільового призначення.

Саме такий механізм забезпечить розвиток сімейного фермерства, орієнтованого на органічне землеробство, нішові культури, тваринництво, овочівництво, садівництво, виноградарство, не допустивши при цьому втрат місцевих бюджетів.

Водночас, право безоплатної приватизації земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства пропонується залишити працівникам соціальної сфери, які працюють у сільській місцевості, ветеранам війни.

http://iportal.rada.gov.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали