Більше за темою:
Працівників яких категорій зараховують до «квоти» на бронювання
Федерація роботодавців України закликає повернути 100%-кове бронювання працівників підприємств, визначених критично важливими Міноборони. До ФРУ почали надходити численні звернення бізнесу у зв’язку з неочікуваними змінами у функціоналі «Дія Бізнес» щодо бронювання військовозобов’язаних працівників.
Йдеться про заміну на рівні технічного продукту 100 % ліміту на 50 % для бронювання працівників підприємств, які визначені Міноборони критично важливими для забезпечення потреб ЗСУ та інших військових формувань в особливий період.
На сьогодні на рівні Порядку бронювання військовозобов’язаних, затвердженого постановою КМУ від 23.01.2023 № 76, має місце юридична невизначеність у бронюванні цих категорій працівників за квотою 100 %. Так, положення п. 5 Порядку містять неоднозначність у тлумаченні, де 100%-кове бронювання стосується лише підприємств, визначених критично важливими Міністерством з питань стратегічних галузей промисловості.
Таким чином, підприємства, визнані критично важливими саме Міноборони, не враховані в п. 5 Порядку. Ймовірно, саме на підставі цього Мінцифри внесло зміни до функціоналу Дії, зменшивши ліміт бронювання зі 100 % до 50 %.
Федерація роботодавців України вважає такі зміни такими, що ставлять під загрозу вчасне і належне виконання оборонних контрактів, від яких безпосередньо залежить обороноздатність країни та забезпечення національного економічного фронту.
У зв’язку з цим, ФРУ звернулось до Міноборони у питанні термінового внесення змін до п. 5 Порядку та внесення їх на розгляду Уряду. Зокрема, пропонується чітко передбачити право на 100%-кове бронювання для працівників підприємств, визначених критично важливими саме Міноборони.
ФРУ