Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Пропонується змінити порядок уведення нових форм декларацій та накладних

26.05.2021 279 0 1

Верховна Рада зареєструвала законопроєкт від 19.05.21 р. № 5516 про внесення змін до Податкового кодексу (далі – ПК) з метою встановлення строків набрання чинності для нових форм податкових декларацій, податкових та акцизних накладних (далі – нові форми). Так, законопроєктом пропонується установити таке:

  • протягом 90 календарних днів (далі – к. д.) з дня набрання чинності закону про зміни правил оподаткування – Мінфін зобов’язаний затвердити та оприлюднити нові форми;
  • протягом 60 к. д. з дня затвердження таких форм – ДПС зобов’язана впровадити нові форми у роботу програмного забезпечення електронного кабінету (далі – е-кабінет);
  • передбачити не менше 30 к. д. функціонування у тестовому режимі оновленого програмного забезпечення е-кабінету для перевірки (у т. ч. платниками податків) коректності впровадження нових форм. У разі позитивного результату – зобов’язати ДПС на своєму вебсайті розміщувати повідомлення про готовність впровадження в роботу програмного забезпечення е-кабінету нових форм.

Крім того, пропонується встановити, що нові форми набирають чинності у податковому періоді, який настає за тим, у якому було розміщено на офіційному вебсайті ДПС вищезазначене повідомлення. При цьому до визначення нових форм будуть чинними діючі зараз форми.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали