Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Непрямі методи податкового контролю: прийде податкова і запитає де взяли гроші

11.08.2021 617 0 0

Як повідомив Гетманцев на своїй сторінці на фейсбуці, при розробці законопроекту про податкову амністію використали приклад Аргентини, яка вивела з тіні 117 млрд $ і приклад Індонезії, яка вивела більше 350 млрд $. Амністії в цих країнах проводились в той час, коли її проводять в Україні – перед запуском автоматичного міжнародного обміну податковою інформацією. Адже за результатами 2022р. буде відомо про всі статки українських податкових резидентів, які знаходяться за кордоном.

Нагадуємо, що набрав чинності Закон України від 15.07.21 р. № 1539-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету», який дає можливість громадянам України з 1 вересня 2021 року задекларувати активи, з яких не були сплачені податки, та таким чином легалізувати їх.

Також Гетманцев розповів, що Кабінет Міністрів готує внесення до Парламенту законопроекту про, так звані, непрямі методи податкового контролю. Це про те, коли податкова зможе запитати про походження грошей на придбання цінного активу. І якщо людина не зможе відповісти чи показати декларацію про амністію, то вона буде змушена доплатити податок за витрати, які не може пояснити.

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали