Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Планують відновити моніторинг, звітність і верифікацію викидів парникових газів

22.11.2024 28 0 0

21 листопада 2024 року за результатами розгляду у першому читанні Верховною Радою більшістю в 260 голосів народних депутатів України прийнято за основу законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відновлення моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів (реєстр. № 12131), внесений народним депутатом України Бондаренком О. В. та ін.

Метою прийняття законопроекту визначено відновлення обов’язкової системи моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів, що наблизить Україну до підходів ЄС, які запроваджені як інструмент з декарбонізації в ЄС, за винятком тих установок, що не контролюються, зруйновані або знаходяться на тимчасово окупованій території, чи офіційно оголосили призупинення діяльності з точки зору виробництва, та приведення Закону від 12.12.2019 № 377-IX «Про засади моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів» у відповідність до Закону від 18.11.2021 № 1907-IX «Про публічні електронні реєстри».

Законопроєкт розроблено задля дотримання стратегічного курсу держави для набуття повноправного членства України в Європейському Союзі та реалізації реформ, визначених Планом України для Ukraine Facility, які мають бути проведені за фінансової підтримки України від Європейського Союзу протягом 2024–2027 років.

Законопроєктом пропонується внести зміни до Закону від 12.12.2019 № 377-IX «Про засади моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів», а також Закону від 03.03.2022 № 2115-IX «Про захист інтересів суб’єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни».

Верховна Рада доручила Комітету з питань екологічної політики та природокористування доопрацювати зазначений законопроект з урахуванням поправок і пропозицій суб’єктів права законодавчої ініціативи та внести його на розгляд Верховної Ради у другому читанні.

Відповідно до вимог ст. 116 Регламенту Верховної Ради період збору поправок і пропозицій суб’єктів права законодавчої ініціативи – з 22 листопада до 5 грудня 2024 року.

Верховна Рада


Приєднуйтесь до Uteka у Telegramm

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали