Планують поступово скасувати мораторій на стягнення майна держпідприємств
«Саме зараз, під час воєнного стану, скасування мораторію на примусову реалізацію майна підприємств, де більше 25 % належить державі, має сприяти відновленню нормальних економічних зв’язків між приватними компаніями та компаніями, де є частка держави, повернути імідж і захистити їх права», – розповідає заступник Голови Комітету Олексій Мовчан.
Законопроєкт про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення ефективності управління державним майном, вдосконалення механізму реалізації арештованого майна та наближення правових стандартів в Україні до європейських стандартів (реєстр. № 11139) має на меті підвищити ефективність управління державною власністю.
Скасування мораторію передбачає поступовий процес, який дозволить впродовж трьох років після прийняття закону знімати обмеження на стягнення боргів з держкомпаній, де частка держави 50 % і більше. Ці зміни не будуть стосуватися підприємств оборонно-промислового комплексу (ОПК), оскільки останні мають чутливе становище для України під час війни.
Комітет на засіданні 5 червня 2024 року розглянув вищезазначений законопроект та ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді включити його до порядку денного сесії Верховної Ради та за результатами розгляду у першому читанні прийняти за основу.
Скасування мораторію на стягнення майна підприємств з державною часткою є потужним кроком для забезпечення фінансової стабільності, покращення інвестиційного клімату, стимулювання економічного розвитку та логічним продовженням плану заходів, передбачених Ukraine Facility. За умови прийняття відповідного законопроєкту вже через рік бізнес-спільнота, підприємства з державною часткою, міжнародні інвестори та аудитори побачать перші позитивні зрушення, а бюджет України отримає додаткові кошти для розвитку та відновлення.
Верховна Рада
Приєднуйтесь до Uteka у Telegramm
Коментарі до матеріалу