Парламенту рекомендують прийняти законопроєкт про врегулювання процедури викупу орендованого майна та удосконалення процесу приватизації
Комітет з питань економічного розвитку на своєму засіданні ухвалив рішення про підтримку у першому читанні законопроєкту про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо підвищення ефективності розпорядження державним і комунальним майном та процесів відновлення (реєстр. № 11069).
Законопроєкт має удосконалити чинне регулювання приватизації, впровадити прозорі механізми відновлення, змінити підхід до передачі орендарям у власність орендованих об'єктів – з непрозорого прямого викупу на викуп з переважним правом на електронному аукціоні.
«На жаль, неодноразово правоохоронці викривали випадки вимагання хабарів органами місцевого самоврядування від орендаря комунального майна. Таке «вирішення справи» позбавляє місцевий бюджет надходжень, а малих підприємців – можливості спокійно вести бізнес. Як і випадки, коли орендодавці входили у змову з орендарями і передавали у викуп об`єкт за неприйнятно низькою ціною. Проєкт Закону України забезпечить захист добросовісного орендаря, який вклав зусилля у ремонт, перебудову та інші необхідні покращення в орендованих будівлях, і при цьому унеможливить схеми з неконкурентного прямого викупу державної і комунальної власності», – наголошує ініціатор законопроєкту, заступник Голови Комітету Олексій Мовчан.
Окрім норм про викуп орендованого майна, ініціатори законопроєкту пропонують:
- удосконалити підхід до визначення розміру гарантійних внесків при продажу об’єктів малої приватизації з метою попередження зриву аукціонів;
- усунути корупційні схеми привласнення державних та комунальних земель для будівництва, вибору забудовників через участь в електронних торгах;
- узгодити законодавство України щодо питань розподілу гарантійних внесків переможців аукціону, що не виконали вимоги законодавства.
Народні депутати України – члени Комітету з питань економічного розвитку ухвалили рішення рекомендувати Верховній Раді включити його до порядку денного сесії Верховної Ради та за результатами розгляду у першому читанні прийняти за основу з подальшим доопрацюванням відповідно до ч. 1 ст. 116 Регламенту Верховної Ради.
Верховна Рада
Приєднуйтесь до Uteka у Telegramm
Коментарі до матеріалу