Оновлено рекомендації щодо карантину тварин перед перевезенням
Науково-методична рада Державної служби з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів прийняв нову редакцію Методичних рекомендацій з профілактичного карантину тварин для подальшого переміщення з урахуванням пропозицій профільних асоціацій.
Зміни внесені в пункти 3.9 і 6.4, які виглядають тепер так:
3.9. Переміщення ВРХ, МРС, коней і свиней до 2-х місячного віку допускається без проведення карантину і лабораторних досліджень при епізоотичне благополуччя господарства та адміністративної території району, 100% виконання плану протиепізоотичних заходів (діагностичних досліджень і профілактичних обробок).
При цьому при видачі супровідних ветеринарних документів враховуються результати діагностичних досліджень і профілактичних обробок маточного поголів'я.
Карантин тварин усіх вікових груп в господарстві-одержувачі є обов'язковим.
6.4. При карантині коней, крім спортивних (спортивні коні - тварини, які мають міжнародний або український спортивний паспорт коня), проводять:
- обов'язкові діагностичні дослідження на случную хвороба, грип коней (якщо не щеплені), Інанна, сап і лептоспіроз;
- профілактичну дегельмінтизацію;
- обробку проти ектопаразитів;
- не пізніше ніж за 20 днів до відправлення тварин вакцинують проти сибірки (якщо вони не були щеплені за 6 місяців до відправлення).
Спортивні коні при переміщенні на змагання в межах України, повинні бути досліджені один раз на рік на сап, ІНАН, случную хвороба, лептоспіроз і щеплені проти сибірки і грипу коней (один раз на рік), про що повинна бути відмітка в спортивному паспорті коня .
www.consumer.gov.ua
Коментарі до матеріалу