• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Про закони з детінізації готівкових розрахунків

26.09.2019 338 0 0

Прийнято закони про застосування РРО та про детінізацію розрахунків у сфері торгівлі і послуг. Нагадаємо, йдеться про законопректи згідно з якими із 1 жовтня 2020 року передбачається:

  • набуття чинності норми про «кешбек». Тобто уводиться компенсація частини штрафних санкцій покупцеві, який повідомив про порушення продавцем порядку проведення розрахункових операцій, і цей факт був підтверджений перевіркою контролюючого органу; 
  • уведення повного розміру штрафу за незастосування РРО або невидачу чека (100 % суми за перше порушення та 150 % – за кожне наступне), які зараз застосовуються в обмеженому розмірі;
  • застосування загальних правил використання РРО для окремих категорій платників ЄП другої – четвертої груп (без обмеження обсягу доходу за календарний рік), які здійснюють:
  • реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту; лікарських засобів, виробів медичного призначення, а також надання платних послуг у сфері охорони здоров’я; ювелірних та побутових виробів із дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння; текстилю, деталей та приладдя для автотранспортних засобів згідно з переліком, затвердженим КМУ;
  • роздрібну торгівлю уживаними товарами в магазинах;
  • діяльність ресторанів, кафе, ресторанів швидкого обслуговування; туристичних агентств та туроператорів; готелів і подібних засобів тимчасового розміщування.

Із 1 січня 2021 року можуть почати діяти загальні правила використання РРО для всіх єдинників другої – четвертої груп одночасно зі збільшенням граничного обсягу доходу платників ЄП другої групи з 1,5 до 2,5 млн грн.

Вимоги закону не поширюватимуться на звичайних фізосіб (не суб’єктів підприємницької діяльності) та єдинників першої групи.

У той же час у ВРУ зареєстровані проекти постанов від 23.09.19 р. № 1053-1-П та № 1073-П, якими пропонується скасувати рішення ВРУ про прийняття в цілому як законів України вищеназваних законопроектів. У зв’язку з цим підписання зазначених законопроектів главою ВРУ Дмитром Разумковим заблоковано до розгляду проектів постанов у сесійній залі (наступне засідання відбудеться 2 жовтня).

www.minfin.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали