Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Нова форма Звіту з ЄСВ, Порядок його нарахування та сплати у новому проекті

Редакція

11.04.2017 2394 0 2

Федерація профспілок України оприлюднила проекти наказів:

- "Про внесення змін до Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов"язкове державне соціальне страхування".

Проектом передбачається деталізація, коли нарахування ЄСВ повинно проводитися з розрахунку мінімальної зарплати. Нарахування ЄСВ з мінзарплати буде проводитися за умови знаходження у трудових відносинах повний календарний місяць або відпрацювання всіх робочих днів звітного місяця згідно з графіком роботи.

Також, оскільки з 1 січня 2017 року змінено правила нарахування та сплати ЄСВ для фізосіб-підприємців та осіб, які займаються незалежною профдіяльністю, то відповідні зміни будуть внесені і в Інструкцію. Таким платникам ЄСВ надається можливість сплачувати ЄСВ протягом року у вигляді авансових платежів. Такі суми ЄСВ будуть враховуються підприємцями (крім спрощенців) та фізичними особами, які займаються незалежною профдіяльністю, при остаточному розрахунку, який здійснюється ними за календарний рік до 10 лютого наступного року, наступного за роком, за який сплачується ЄСВ, а для фізичних осіб, які займаються професійною діяльністю, - до 1 травня наступного року. Також буде змінено визначення бази нарахування ЄСВ для таких платників.

Буде введена норма щодо обчислення та строків сплати ЄСВ підприємцями в разі припинення ними діяльності:

- для фізосіб-підприємців (незалежно від системи оподаткування) у разі зняття їх з обліку в органах доходів і зборів останнім звітним періодом буде період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня державної реєстрації припинення. ЄСВ потрібно буде сплатити до дня державної реєстрації припинення підприємницької діяльності;

- для фізичних осіб, що займаються незалежною профдіяльністю, останнім звітним періодом буде період з дня закінчення попереднього звітного періоду до дня надходження в орган доходів і зборів заяву про зняття з обліку. ЄСВ буде сплачуватися до дня надходження в орган доходів і зборів заяву про зняття з обліку про зняття з обліку.

- "Про внесення змін до Порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов"язкове державне соціальне страхування

Проектом передбачено, що коди типу нарахувань «13» (сума різниці між розміром мінімальної зарплати та фактично нарахованою зарплатою за звітний місяць) будуть  застосовуватись для сум у поточному звітному місяці за попередні лише в таких випадках:

- при перерахунку сум допомоги по тимчасовій непрацездатності;
- при перерахунку сум у зв'язку з вагітністю та пологами;
- при перерахунку сум заробітку (доходу), що пов'язані з уточненням кількості відпрацьованого часу.

Також, змінами передбачено, що чинним вважатимуть останній електронний або паперовий звіт з ЄСВ, якщо:

- його подано до закінчення строків подання звітності;
- він пройшов контроль в органах доходів і зборів;
- його вдало завантажено у реєстрі ПФУ.

 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали