Неофіційне оформлення на роботу: чим це загрожує українцю
01.08.2017 14013 0 0
Верховна Рада, прийнявши за основу проект №6489 про пом'якшення системи штрафів для підприємців за порушення законів про зайнятість населення, підштовхує роботодавців на пристрій співробітників неофіційно і провокує подальшу тінізацію бізнесу.
Згідно з чинним законодавством, під час прийому на роботу наймач зобов'язаний укласти з працівником трудовий договір, в якому описані всі умови майбутньої діяльності.
Сьогодні за кожного співробітника, якого допустили до роботи без укладення трудового договору, держава карає на 30 мінімальних зарплат або 96 тис. Грн.
Просувний проект №6489 надає українському бізнесу істотні поблажки в системі штрафів. Зокрема, якщо роботодавця зловлять на порушенні вперше, то державний інспектор не зможе застосувати штрафні санкції. Підприємство відбудеться лише попередженням про необхідність усунення порушення.
Подібне пом'якшення системи штрафів може підштовхнути наймача до зловживання довірою держави і до подальшого працевлаштування співробітників без необхідного договору.
Мотиви роботодавців в цьому питанні прості. По-перше, можна серйозно заощадити на податках, оскільки не доведеться платити єдиний соціальний внесок і податок на доходи фізичних осіб. По-друге, прийом і звільнення персоналу не будуть супроводжуватися тривалими процедурами, встановленими законодавством.
Але що ж це означає для працівника? А то, що організація зможе припинити трудові відносини з працівником в будь-який момент, просто вирішивши, що більше не потребує послуг цієї людини.
Без трудового договору роботодавцю не доведеться очікувати встановлених термінів і надсилати повідомлення про скорочення. Співробітник ж як "бонус" за неофіційне працевлаштування позбудеться всіх визначених законом компенсацій.
Більш того, недобросовісний підприємець зможе запросто не виплачувати заробітну плату. Наприклад, компанія може знайти приголосного на "чорну зарплату" працівника, отримати від нього всі необхідні послуги і розлучитися під приводом завершення випробувального терміну, не заплативши обумовленої суми.
Наймач може запросто встановити неоформлених українцям 12-годинний робочий день і виписувати штрафи за найменшу провину. Про оплачуваній відпустці або лікарняних людина взагалі може забути. При цьому без трудового договору працівник не має ніяких прав і поскаржитися в державні органи вже не зможе.
Ну і вишенька на торті - без запису в трудову книжку стаж в період такої роботи не зараховується. Відповідно і про пенсії в майбутньому співробітник може забути.
Джерело: https://www.obozrevatel.com/
Коментарі до матеріалу