Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

НБУ вніс зміни до низки нормативно-правових актів

Редакція

16.02.2017 176 0 0

У зв’язку із введенням в дію з 05.01.2017 норм законів України "Про виконавче провадження" та "Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів", які запроваджують, зокрема, інститут приватних виконавців, Національний банк вніс зміни у власні нормативно-правові акти.

Згідно з нормами вищезазначених законів приватний виконавець, як і державний виконавець, наділений правом на підставі визначених законодавством виконавчих документів накладати арешт та здійснювати примусове списання коштів з рахунків клієнтів. Тож у разі надходження до банку від приватного виконавця платіжної вимоги на примусове списання коштів клієнта, оформленої на підставі судового рішення, банк має прийняти її до виконання.

Таким чином, з метою реалізації норм законів України "Про виконавче провадження" та "Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів" Правління Національного банку України прийняло постанову від 09.02.2017 № 8 "Про внесення змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України" (далі – постанова № 8), що вносить відповідні зміни до низки пов’язаних з цим питанням нормативно-правових актів.

Норми Постанови №8 упорядковують порядок роботи банків, зокрема, у разі надходження до банку платіжної вимоги від приватного виконавця.

Зокрема постановою № 8 врегульовано такі питання:

• виконання банками заходів щодо арешту коштів на рахунках клієнтів за постановою приватного виконавця про арешт коштів;

• приймання банками до виконання платіжної вимоги на примусове списання коштів, оформленої приватним виконавцем;

• надсилання банком повідомлення приватному виконавцю про відкриття нового рахунку клієнтом, щодо якого є публічне обтяження рухомого майна.

Також постановою № 8 Національний банк України надав можливість банкам відкривати рахунки неповнолітнім особам (з 14 до 16 років) на підставі паспорта громадянина України (на виконання норм Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус, спрямованих на лібералізацію Європейським Союзом візового режиму для України"). Раніше для цього потрібно було надати свідоцтво про народження, довідку із зразком свого підпису, документ щодо місця проживання тощо.

Постанова № 8 набирає чинності з 16 лютого 2017 року.

Джерело: https://bank.gov.ua/control/uk/publis...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали