• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

НБУ скасував обмеження для бізнесу на фінансування філій за кордоном

02.07.2019 241 0 0

В рамках валютної Національний банк України (НБУ) скасував ряд адміністративних обмежень, які створювали незручності українським компаніям, іноземним інвесторам і дипломатичним представництвам.

Зміни затверджені постановою правління Національного банку №86 від 27 червня і вступають в силу 2 липня.

З огляду на численні звернення бізнесу, який здійснює зовнішньоекономічну діяльність, скасований ліміт на фінансування власних зарубіжних представництв та інших відокремлених підрозділів.

Раніше переказ коштів іноземним філіям обмежувався загальним лімітом для юридичних осіб на інвестування за кордон в 2 млн євро в рік. Відтепер операції з переказу коштів безпосередньо на рахунок зарубіжних підрозділів виведені з-під дії ліміту і не обмежуватимуться в обсягах.

При цьому з метою мінімізації ризиків непродуктивного відтоку капіталу Національний банк встановив додаткові вимоги для валютного нагляду за такими операціями. Зокрема, банки зобов'язані отримувати від українських компаній, які мають намір фінансувати власні закордонні підрозділи, розгорнуті кошториси та інші документи, якими обґрунтовується необхідність такої угоди.

Крім цього, вказане пом'якшення не поширюватиметься на операції з переказу коштів в країни-агресори / окупанти, офшорні зони і країни, які не виконують або неналежним виконують рекомендації FATF.

Крім того, Нацбанк своїм рішенням спростив реінвестування доходів іноземних інвесторів від операцій з українськими цінними паперами.

Так, тепер нерезидентам дозволено переказувати кошти, отримані з цінних паперів, які обліковуються в іноземному банку-депозитарії, з коррахунку цієї установи на свій рахунок в Україні.

Це дозволить уникнути ситуацій, коли інвестори будуть втрачати на додаткової конвертації валют через неможливість прямого зарахування доходів у гривні відразу на свій гривневий рахунок.

Також скасовується заборона розрахунків в готівковій іноземній валюті для оплати фізичними і юридичними особами консульських зборів за легалізацію товаросупровідних документів в дипломатичних представництвах або консульських установах країн, що не приєдналися до Гаазької конвенції від 5 жовтня 1961 року. До таких країн належать Алжир, Афганістан, В'єтнам, Єгипет, Індонезія, Йорданія, Ірак, Іран, Камерун, Канада, Катар, Кувейт, Ліван, ОАЕ, Саудівська Аравія, Сирія, Судан, Таїланд, Уругвай.

Нацбанк також доповнив перелік угод, які дозволяється проводити в іноземній валюті на території України, операціями між фінансовою установою та Кабінетом міністрів в рамках міжнародних договорів про кредити, гранти або позики. Ця зміна покликане знизити валютні ризики держави при здійсненні таких операцій.

Крім того, рішенням НБУ вдосконалений ризик-орієнтований нагляд банків в частині перевірок іноземних банків-контрагентів, перерахування яких здійснюють українські компанії.

Відтепер банки самостійно на підставі інформації з публічних джерел визначати ступінь ризику іноземних банків-контрагентів за валютною операцією. Раніше вони використовували для цього перелік, наданий Національним банком на підставі інформації Державної служби фінансового моніторингу.

http://bank.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали