Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Податкові зміни прийняті - нововведення для бізнесу

31.03.2020 485 0 2

30 березня 2020 року на позачерговому засіданні ухвалив законопроект № 3275 від 29.03.2020 р

ПДФО

ПДФО, і військовий збір з заробітку працівників платимо і надалі на загальних підставах.

Податкова знижка на 2020 рік на суму коштів або вартість ліків для допомоги хворим, дезінфікуючих засобів та антисептиків, медобладнання, засобів індивідуального захисту, медвиробів для скринінгу хворих, витратних матеріалів для надання медичної допомоги, медичних виробів, лабораторного обладнання, витратних матеріалів, реагентів для лабораторних досліджень. Це ж стосується аналогічної допомоги громадським об'єднанням та/або благодійним організаціям, МОЗ, установам охорони здоров'я державної та / або комунальної власності, та/або структурним підрозділам з питань охорони здоров'я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій протягом карантину.

ПДВ

Тимчасово на період, який закінчується останнім числом місяця, в якому завершується дія карантину, звільнили від ПДВ імпорт і реалізацію ліків, медвиробів та/або обладнання, необхідного для протидії коронавирусной хвороби (COVID-19).

Для благодійників операції з імпорту і реалізації ліків, медвиробів та/або обладнання для таких нуж не включають до бази оподаткування ПДВ, що дозволить їм не перейти кордон для реєстрації платниками ПДВ.

Податок на прибуток

Коригувальна різниця по пп. 140.5.9 ПКУ не поширюється на сум коштів або вартості ліків для хворих, дезинфекційних засобів і антисептиків, обладнання, засобів індивідуального захисту, медвиробів для скринінгу хворих, витратних матеріалів для надання медичної допомоги, медичних виробів, лабораторного обладнання, витратних матеріалів, реагентів для лабораторних досліджень.

Також будуть діяти особливості коригування фінансового результату до оподаткування для закладів охорони здоров'я державної та/або комунальної власності.

Акцизний податок

Тут зміни, перш за все, для виробників дезінфікуючих засобів і спирту.

Зокрема, буде діяти до 31 травня 2020 року тимчасовий порядок відвантаження спирту етилового для виробництва дезінфікуючих засобів.

Тимчасово до 30 квітня 2020 року встановили особливості обладнання засобами обліку продукції місць відпустки дезінфікуючих засобів.

Плата за землю і податок на нерухомість

Плата за землю (земельний податок та орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності) не нараховують і не сплачують за період з 1 березня по 31 березня 2020 року. Таким чином, квітень 2020 року виключили з пільгового періоду.

Аналогічне стосується об'єктів нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних або юридичних осіб. Вони не є об'єктом оподаткування в період з 1 березня по 31 березня 2020 року.

Тому податкові зобов'язання зі сплати плати за землю та податку на нерухомість за податковий період квітень 2020 року в повному обсязі потрібно оплатити до 30 червня 2020 року.

Місцеві податки і збори

Органам місцевого самоврядування в 2020 році надали право прийняти рішення про внесення змін до прийнятого рішення про встановлення місцевих податків та / або зборів щодо зменшення ставок єдиного податку.

rada.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали