Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Розділи:
Підрозділи:
Підрозділи:
Підрозділи:

Оподаткування підприємців хочуть спростити

26.09.2017

Зареєстровано законопроект № 7131 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо поліпшення адміністрування податку на прибуток та інвестиційного клімату».

З пояснювальної записки слідує, що зараз всі компанії, які хочуть платити дивіденди своїм засновникам, ще зобов'язані заплатити в бюджет і авансовий платіж з податку на прибуток.

Це стосується всіх юросіб, які виплачують дивіденди, причому навіть тих, які не платять податок на прибуток, використовуючи спрощену систему - єдиний податок.

Виходить парадокс. Юрособи на 3-й або 4-й групі єдиного податку не повинні сплачувати податок на прибуток, але зобов'язані сплачувати авансовий платіж з цього податку.

Але якщо звичайні платники податку на прибуток сплачують авансовий платіж, то вони мають право зменшити свій фінансовий результат на суму сплаченого авансового платежу, уникаючи таким чином подвійного оподаткування.

Єдинники сплачують авансові платежі, а потім єдиний податок. Але зменшити базу оподаткування на суму сплаченого авансового платежу вони права не мають.

Виходить, що єдинників оподатковують два рази. Спочатку авансовим платежем з податку на прибуток, а потім єдиним податком.

У разі прийняття законопроекту платники єдиного податку більше не будуть платити авансовий платіж з податку на прибуток.

Такі зміни дозволять вирішити відразу дві проблеми.

По-перше, зараз через подвійне оподаткування єдинники вважають за краще взагалі не виплачувати дивіденди своїм засновникам. Але це порушує права акціонерів, які недоотримують прибуток.

По-друге, зміни сприятимуть притоку іноземних інвестицій. Адже інвестори почнуть отримувати свої законні дивіденди від вкладеного капіталу.

Джерело: http://sud.ua/

Коментарі до матеріалу
Всього коментарів 2
Відсортовано:
Швидка реєстрація
Будьте в курсі змін і актуальних тем, задавайте питання.
Популярне
01.07.2025
Топ-20 новин минулого тижня
Найбільш цікаві новини минулого тижня Унесено зміни до переліку територій бойових дій і ТОТ (текст наказу від 16.06.2025) Грошова компенсація за невикористані щорічні відпустки У Резерв+ з’являться нові можливості отримати автоматичну відстрочку Уряд затвердив зміни до Порядку нарахування Є...
20.05.2025
Актуальні рахунки для сплати податків
Інформація про реквізити рахунків, відкритих для зарахування податків, а також для сплати єдиного внеску Більше за темою: Нова форма ТТН: огляд змін Мікро, мале, середнє чи велике: навіщо треба визначати розмір підприємства Затверджуємо та оновлюємо штатний розпис: правила та нюанси Сп...
17.04.2025
З 16.04.2025 почали діяти терміни зберігання документів щодо військового обліку
Більше за темою: Накази та розпорядження: основні терміни, види і строки зберігання Строки зберігання первинних документів збільшено: чи вплине це на строки давності для перевірок Міністерство юстиції наказом від 14.03.2025 № 748/5 затвердило зміни до Переліку типових документів, що створюють під ...
Нове
04.07.2025
Документи, які набули чинності з 30 червня по 6 липня 2025 року
Документи, які набули чинності цього тижня та стануть у нагоді при здійсненні господарської діяльності. Указ Президента від 27.06.2025 № 421/2025 «Про Раду з питань підтримки підприємництва» Указ Президента від 27.06.2025 № 422/2025 «Про рішення Ради національної бе...
04.07.2025
Зміни в законодавстві з 30 червня по 4 липня 2025 року
Збірка змін в законодавстві, які відбулися цього тижня Оприлюднено проєкт змін до Порядку зупинення реєстрації ПН/РК в ЄРПН ДПС оприлюднила проєкт постанови КМУ «Про внесення змін до Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладни...
04.07.2025
Вимоги до системи управління ризиками визначено для надавачів нефінансових платіжних послуг
Національний банк визначив вимоги до системи управління ризиками надавачів нефінансових платіжних послуг у межах підготовки до запровадження відкритого банкінгу. Національний банк визначив вимоги до системи управління ризиками надавачів нефінансових платіжних послуг у межах підготовки до запроваджен...
Кращі матеріали