Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

МОЗ дозволить лікарням самим формувати штат

Редакція

22.09.2016 226 0 0

Відтепер кожна лікарня та обласне управління охорони здоров’я самі визначатимуть, яких лікарів і скільки потребує громада.

Для надання закладам охорони здоров’я більшої автономії щодо формування і затвердження штатних розписів та з метою зменшення тиску на лікарні фінансових інспекторів, МОЗ України скасувало наказ № 33 від 23.02.2000 р. («Про примірні штатні нормативи закладів охорони здоров’я»).

Цей крок було зроблено у відповідь на численні прохання керівників лікарень з різних областей України.

Оскільки 33-ій наказ давно застарів, на нарадах головні лікарі постійно скаржились, що документ не дозволяє ефективно працювати. Він прив’язував кількість лікарів, медсестер, санітарок, електриків до потужності закладу. Зокрема, кількість лікарів залежала від кількості ліжок, кількість прибиральниць – від квадратури підлоги, кількість електриків – від кількості вимикачів тощо. Таким чином, лікарням було дуже важко гнучко планувати свій штат, збільшувати, у разі потреби, кількість лікарів однієї спеціальності і зменшувати – іншої.

Попри те, що наказ мав рекомендаційний характер і навіть не був заюстований, часто фінансова інспекція на свій розсуд карала головних лікарів за його недотримання.

Джерело: http://www.moz.gov.ua/ua/portal/pre_2...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали