• Швидкий пошук надійних рішень
    і практичної інформації

Uteka

Я шукаю...

Де шукати:

розширений пошук
Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Мінфін пропонує створити єдину юридичну особу ДФС

07.06.2018 630 0 1

Переформатувати структуру апарату ДФС за функціональним принципом та залучити нові кадри

Міністерство фінансів в рамках реформи Державної фіскальної служби (ДФС) пропонує створити єдину юридичну особу у податковій вертикалі ДФС, побудувати структуру служби та її територіальних оранів за функціональним принципом, а також кардинально змінити кадрову політику і залучити нові кадри до роботи в оновленій ДФС.

Відповідний напрацьований проект Плану дій з реформування ДФС у податковому напрямку складений на основі рекомендацій міжнародних партнерів, оприлюднений на сайті Мінфіну, міністерство пропонує до публічного обговорення.

Міністерство фінансів вбачає реформу Державної фіскальної Служби ключовою антикорупційною ініціативою, необхідну для поліпшення бізнес-клімату та економічного розвитку України.

1 из 1

Як зазначається у документі, запропонованому до обговорення більшість заходів з реформування ДФС планується завершити вже до кінця поточного року, серед яких ліквідувати статус юридичних осіб на територіальному рівні, створити окремий орган зі стимулювання добровільної сплати податків, удосконалити практику підбору персоналу та запровадити належний рівень оплати праці та разом з цим, запровадити механізм притягнення працівників ДФС до дисциплінарної відповідальності за неналежне виконання своїх обов’язків.

1 из 1

Крім того, вже до 1 липня 2018 року Мінфін пропонує автоматизувати камеральні перевірки, до 30 вересня поточного року – замінити кадри у відділах фактичних перевірок та забезпечити відео-нагляд за їх роботою, до 31 грудня 2018 року автоматизувати процес доперевірочного аналізу та контроль проведення документальних перевірок, а також забезпечити технічну спроможність ДФС для здійснення контролю трансфертного ціноутворення та міжнародний обмін інформацією для протидії розмиванню податкової бази.

Водночас, автоматизацію ключових процесів з надання послуг, розвиток інфраструктури кол-центрів, впровадження системи CRM для оптимізації ключових процесів із взаємодії з платниками податків, а також організацію контакт-центру для роботи з активними боржниками, розробку стратегії розвитку IT ДФС та проведення ключових інвестиції в інфраструктуру, планується завершити вже наступного року.

Як зазначається, протягом 2 років Мінфін впроваджував антикорупційні ініціативи в рамках реформи ДФС. Серед них автоматичний реєстр відшкодування ПДВ визнаний одним з найуспішніших антикорупційних кроків. Однак, комплексна реформа ДФС ще не відбулася, і для її втілення потрібна структурна зміна ДФС - зміна принципів її роботи та зміна людей.

https://www.minfin.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали