Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Мінекономіки позбавить бізнес від обов’язковості печатки

12.03.2021 140 0 0

Для дерегуляції госпдіяльності Мінекономікипропонуєзупинити практику проставляння відбитка печатки та нотаріального засвідчення вірності копії документа у разі, коли така вимога не встановлена законом.

Перехід від обов'язкового до добровільного використання печаток юридичними особами був запроваджений ще Законом України від 15.04.2014 р. № 1206-VII.

Також Законом України від 23.03.2017 р. № 1982 -VIII внесли зміни у ряд законодавчих актів щодо виключення норми обов'язкового використання печатки в бізнесі.

Проте все ж є декілька законів, які, незважаючи на загальне правило про добровільність використання печаток, роблять відбиток печатки обов'язковим реквізитом документів. Мова йде про Закон України «Про банки і банківську діяльність», Закон України «Про організації роботодавців, їх об'єднання, права і гарантії їх діяльності», а також Закон України «Про ринки капіталу та організовані товарні ринки», де така норма неоднозначно трактується на практиці.

Тому розробленим Мінекономіки законопроектом пропонується скасування норми обов'язкового використання печаток із перелічених вище законів.

www.me.gov.ua

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали