Більше за темою:
Отримання післяплати від NovaРay та Укрпошти: чи потрібно застосовувати РРО/ПРРО?
Оплата з післяплатою через Нову пошту: чи потрібно РРО/ПРРО?
Президент підписав Закон від 25.03.2025 № 4323-ІХ про внесення змін до Митного кодексу (далі – МК) щодо деяких питань адміністративної відповідальності за порушення митних правил. Відповідний законопроєкт № 10257 Верховна Рада прийняла в цілому у другому читанні ще 25 березня.
Так, у новій редакції викладено ст. 473 МК щодо пересилання товарів через митний кордон України в міжнародних поштових і експрес-відправленнях.
Так, пересилання товарів через митний кордон України в міжнародних поштових і експрес-відправленнях, наявність, найменування або назва, кількість яких не відповідають даним, заявленим у митній декларації або в інших документах, що відповідно до митного законодавства замінюють митні декларації, товаросупровідних та/або комерційних документах буде тягнути за собою накладення штрафу в розмірі від 30 до 50 % від вартості цих товарів з їх конфіскацією табо без неї.
Крім цього, змінено ст. 242 Митного кодексу (далі – МК) щодо встановлення обов’язку особи, якій видаються транспортні засоби зі складів митних органів (які були попередньо вилученими згідно зі ст. 511 МК) на виконання мирової угоди або щодо яких судом не було прийнято рішення про конфіскацію у справах про порушення митних правил за частинами шостими ст. 470 і 481 МК, у 10-денний строк з моменту отримання зі складу митного органу помістити такі транспортні засоби в інший митний режим або вивезти їх за межі митної території України.
Пропонується також визначити, що в разі невиконання такого обов’язку особа підлягає адміністративній відповідальності (з цією метою МК доповнюється новою ст. 4811 та вносяться відповідні зміни до ст. 460, 522).
У разі прийняття судом рішення у справах про порушення митних правил, порушених за ознаками правопорушень, передбачених ч. 6 ст. 470 і ч. 6 ст. 481 МК, відповідно до якого не застосовується адміністративне стягнення у вигляді конфіскації тимчасово вилучених транспортних засобів особистого користування та транспортних засобів комерційного призначення, чи в разі припинення провадження у таких справах, а так само в разі виконання мирової угоди у справах про порушення митних правил, передбачених ч. 6 ст. 470 і ч. 6 ст. 481 МК, такі транспортні засоби видаються митним органом утримувачу товару після відшкодування витрат на їх зберігання. А в разі припинення провадження в таких справах за відсутністю події та/або складу адміністративного правопорушення витрати на зберігання не відшкодовуються.
Утримувач товару зобов’язаний у 10-денний строк з дня отримання таких транспортних засобів з складу митного органу помістити їх в інший митний режим або вивезти їх за межі митної території України.
Також, у ст. 4811 передбачено, що невиконання у строк обов’язку щодо вивезення за межі митної території України чи поміщення в інший митний режим транспортних засобів особистого користування або транспортних засобів комерційного призначення, виданих з складу митного органу, – тягне за собою накладення штрафу в розмірі від 10 до 15 тис. НМДГ або конфіскацію таких транспортних засобів.
Вводиться нова ст. 4871 МК, в якій до обставин, що виключають провадження у справі про порушення митних правил, включається недосягнення особою на момент вчинення порушення митних правил 16-річного віку.
Крім того, передбачено, що провадження у справі про порушення митних правил не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за таких обставин:
Верховна Рада