Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Місцеві органи влади створюватимуть малі групові будинки

29.11.2018 844 0 0

З метою посилення ролі та відповідальності місцевих держорганів та органів місцевого самоврядування (далі – ОМС) за становище дітей і сімей із дітьми затверджено Примірне положення про малий груповий будинок (далі – Примірне положення).

Засновниками малих групових будинків (далі – МГБ) можуть бути місцеві держоргани та ОМС, про що ними ухвалюється відповідне рішення. Водночас згаданим органам рекомендовано забезпечити утворення МГБ у разі, якщо ними прийнято рішення про ліквідацію або реорганізацію шкіл-інтернатів.

МГБ матимуть статус юросіб незалежно від форм власності, самостійний баланс, рахунки в органах Казначейства та установах банків.

Тож відтепер у цих закладах забезпечуватиметься можливість виховування в умовах, наближених до сімейних, таких категорій осіб: дітей-сиріт; дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей з інвалідністю.

Примірне положення складається з декількох розділів, що передбачають:

  • завдання та основні напрями діяльності МГБ;
  • дотримання прав дитини;
  • зарахування, проживання та відрахування з МГБ;
  • організацію надання послуг для дитини;
  • кадрове забезпечення та управління МГБ;
  • фінансування.

Фактично діти в цих закладах житимуть сім’єю, і кількість вихованців не перевищуватиме 10 осіб, а якщо серед них є особи з обмеженою життєдіяльністю (зокрема, діти з інвалідністю) – 8.

До персоналу закладу входитиме директор, вихователі, фахівці із соціальної роботи, господарсько-обслуговуючі працівники. Конкретизація найменування посад та їх кількості має бути в орієнтовних штатних нормативах таких закладів, що ухвалюватимуться Мінсоцполітики.

Директор МГБ є законним представником дітей, які проживають у ньому, і крім визначених Примірним положенням завдань має контролювати повноту та якість надання дітям соціальних послуг, передбачених держстандартами та нормативами, затверджувати посадові інструкції працівників, забезпечувати проведення їх атестації тощо.

Правила внутрішнього розпорядку МГБ ухвалюватимуться його директором. Проте слід звернути увагу на таке: у зв’язку із цілодобовим (у т. ч. й у вихідні та святкові дні) перебуванням у ньому вихованців фахівці із соціальної роботи та вихователі мають працювати позмінно. Тож для обліку фактично відпрацьованого часу слід складати табелі обліку робочого часу та графіки змінності, як це передбачено законодавством.

Видатки на утримання МГБ здійснюватимуться за рахунок коштів місцевих бюджетів, засновника та інших джерел, не заборонених законодавством.

Постанова КМУ від 31.10.18 р. № 926 набула чинності з 13.11.18 р. («Урядовий кур’єр» від 13.11.18 р. № 213).

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали