Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Які очікуються зміни в законодавстві 

22.11.2019 516 0 0

Указом Президента України визначено невідкладні заходи з проведення реформ в Україні. Кабміну доручено внести на розгляд Верховної Ради України законопроєкти щодо регулювання діяльності в економічній, фінансовій та енергетичній сферах, зокрема:

1. До 31 грудня 2019 року:

  • щодо функціонування конкурентного ринку залізничних перевезень в Україні; внутрішнього водного транспорту та правовідносин у сфері судноплавства на внутрішніх водних шляхах;
  • управління відходами;
  • урегулювання питання видобутку бурштину;
  • лібералізації діяльності у сфері виробництва спирту етилового;
  • створення сприятливих умов для діяльності підприємців. Так, пропонується запровадити дворічний мораторій на перевірки фізосіб-підприємців (крім тих, які провадять високорентабельні види діяльності з істотними ризиками ухилення від оподаткування) із питань дотримання правил застосування РРО; пом’якшення їх відповідальності за порушення порядку подання звітності з РРО до контролюючих органів; розроблення та тестування програмного рішення для програмних РРО та його подальше безплатне використання платниками податків;
  • затвердження плану заходів щодо підвищення позиції України в рейтингу Світового банку «Ведення бізнесу» (Doing Business);
  • оновлення законодавства про працю та програми сприяння зайнятості населення і стимулювання створення нових робочих місць;
  • початку масштабної приватизації; 
  • підготовки до запровадження ринку земель сільгосппризначення, ведення документації із землеустрою виключно в електронній формі. 

2. До 31 січня 2020 року – стосовно запровадження та забезпечення відповідності стандартам корпоративного управління, затвердженим Організацією економічного співробітництва та розвитку, на найбільших десяти держпідприємствах.

3. До 31 березня 2020 року:

  • про створення нового органу із запобігання та протидії кримінальним правопорушенням у сфері економіки та фінансів;
  • функціонування інституту авторизованого економічного оператора (АЕО) для спрощення проходження митних процедур суб’єктами ЗЕД, які відповідають критеріям;
  • запровадження механізмів держпідтримки для підвищення фінансової спроможності фермерів та малих сільгоспвиробників;
  • створення системи контролю та відстежування обігу деревини на ринку.

4. До 30 квітня 2020 року:

  • затвердження концепції реформування вугільної галузі;
  • створення інформаційної бази щодо митної вартості товарів, які переміщуються через митний кордон України, на основі знеособленої інформації про експортно-імпортні операції з метою мінімізації ухилення від оподаткування;
  • оптимізації системи портових зборів.

5. До 31 травня 2020 року – стосовно запобігання та зниження рівня харчових отруєнь серед дітей; забезпечення можливості АМК ефективно розслідувати зловживання монопольним становищем.

6. До 30 червня 2020 року – про створення нового органу державного фінансового контролю за високоризиковими операціями шляхом реформування Держаудитслужби.

7. До 30 липня 2020 року – про впровадження інструментів підтримки малого та середнього бізнесу, у тому числі через механізм гарантування кредитів.

8. До 30 серпня 2020 року – щодо залучення інвестицій для розвитку об’єктів портової інфраструктури, у тому числі шляхом передання в концесію.

9. До 30 вересня 2020 року – про схвалення Інтегрованого плану з боротьби зі зміною клімату та розвитку енергетики до 2030 року та національно визначеного внеску до Паризької угоди; забезпечення функціонування ДПС і Держмитслужби (у форматі єдиних юросіб).

10. До 31 грудня 2020 року – щодо запровадження єдиного рахунка для сплати податків і зборів, ЄСВ; подання платниками єдиної звітності з ЄСВ та ПДФО до контролюючих органів; розроблення нормативно-правових актів, необхідних для початку національної інвентаризації лісових ресурсів країни. 
Крім того, протягом 2019–2020 років передбачається прийняття законопроєктів, які регулюватимуть діяльність, зокрема, у сферах регіонального розвитку та містобудування; правової політики, забезпечення прав і свобод людини і громадянина; держреєстрації юросіб, фізосіб-підприємців та громадських формувань, прав на нерухоме майно та їх обтяжень; цифрової трансформації; охорони здоров’я; освіти і науки; культури, молоді, спорту та інформаційної політики; соцзахисту населення.

Указ Президента України від 08.11.19 р. № 837/2019 набув чинності з 13.11.19 р. («Урядовий кур’єр» від 13.11.19 р. № 217).

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали